Sagaidot Liepājas 395. dzimšanas dienu, ko svinam 18. martā, šīs nedēļas laikā Liepāja tiks izrotāta ar pilsētas karoga krāsām, portālam irliepaja.lv pastāstīja pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

SIA "First Service", kas uzvarēja iepirkumā par svētku noformēšanu, apņēmusies par 5 597 eiro, neskaitot PVN, gādāt, lai svētku nedēļā būtu izgaismoti koki pie Liepājas Universitātes un lai visā pilsētā būtu redzami Liepājas karogi vai pilsētas karoga sarkanzaļais motīvs.


Skice gaismu un skaņas priekšnesumam "Māja Liepāja" Muitas mājā.

Pilsētas karoga krāsās būs izrotātas Liepājas Universitātes kolonnas, mazi karodziņi būs uz 90 apgaismojuma laternu balstiem un 37 lieli karogi plīvos visos mastos.

Lielie vai mazie karogi plīvos Jūras ielā, Brīvības ielā, Klaipēdas ielā un Ganību ielā, kā arī Kārļa Zāles laukumā.

To, ka pilsētas svētkos turpmāk izmantojami pilsētas karogi vai tā krāsu motīvi, pērn izlēma darba grupa, kas izskata pilsētas noformējuma jautājumus.

Viens no galvenajiem svētku akcentiem šogad būs festivāls "Izgaismotā Liepāja", kas norisināsies no 18. līdz 21. martam.


Pastaigas "Izgaismotā Liepāja" maršrutā laikā no pulksten 19 līdz 23 būs iespējams apskatīt vairāk nekā divdesmit dažādus gaismas objektus.

Pastaigas laikā varēs baudīt gan gaismas uzvedumu "Liepājai 395" uz Liepājas Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās katedrāles, gan lāzeru izrādi "No tumsas uz gaismu" uz Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes ēkas sienas, gan.


Tāpat varēs priecāties par īpaši jaudīgiem gaismas stariem uz koncertzāles "Lielais dzintars" fasādes un novērtēt kinētisko objektu skvērā pie Graudu ielas un Kūrmājas prospekta krustojuma,

baudīt Liepājas vēsturi video projekcijā "Viens stāsts, viena pilsēta" uz Liepājas valsts 1. ģimnāzijas ēka apskatīts, priecāties par gaismu un skaņas priekšnesumu Muitas mājā – "Māja Liepāja", pašam līdzdarboties interaktīvā instalācijā "Liepāja dejo" Liepājas promenādē, kā arī baudīt vēl daudz citus ar gaismu saistītus objektus, instalācijas un priekšnesumus.


Skice interaktīvajai instalācijai "Liepāja dejo!" uz "Fonteina viesnīcas" sienas.


Kārdinošus piedāvājumus festivāla apmeklētājiem sagatavojuši arī pilsētas bāri un kafejnīcas.


Pastaigu "Izgaismotā Liepāja" organizē Kultūras pārvalde sadarbībā ar uzņēmumu "Untitled Originals", kas piedalījušies gaismas festivāla "Staro Rīga" realizācijā un dažādās Latvijas pilsētās rīkojuši vairākus multimediālus gaismas projektus.

Paralēli notiks pilsētvides projekciju grafikas konkurss "Sveiciens Liepājai dzimšanas dienā".

Jāpatur prātā arī tas, ka 18. martā pilsētas sabiedriskais transports ir par brīvu!