Nedēļas sākumā, 29.janvāri, beigusies iepirkuma procedūra par slēgto tenisa kortu izbūvi Liepājā. Ja visi apstākļi būs labvēlīgi, tiem jābūt gataviem līdz 2019.gada otrajai pusei.

Jaunie, slēgtie tenisa korti atradīsies Liedaga ielā 5, blakus Liepājas 2.vidusskolai.

Slēgtajā konkursā pieteikumus bija iesniegusi pilnsabiedrība "RERE būve", SIA "Monum" un AS "UPB", un visi pieteikumi apstiprināti tālākai izskatīšanai. Konkursā uzvarējusi AS "UPB", un līgums slēgts par 7 513 289,55 eiro, neskaitot PVN. Tā bija zemākā cena, turklāt piedāvāts garāks pārskata periods salīdzinot ar pārējiem pretendentiem, kā arī palielināts būvdarbu garantijas nodrošinājums ar atlikto maksājumu. "RERE Būve" piedāvātā cena bija 8 709 740,87 eiro, savukārt SIA "Monum" – 8 319 000 eiro.

Jau esam rakstījuši, ka projekts ir diezgan grandiozs, un paredz ne tikai slēgtos kortus, bet arī vaļēju tenisa laukumu un pludmales volejbola laukumus. Projektā paredzēta manēža ar pieciem tenisa kortiem, kas veidoti atbilstoši nepieciešamajām prasībām starptautisku turnīru rīkošanai, projektētājam jāpiedāvā risinājums skatītāju tribīņu izvietošanai, jāparedz tenisa laukumu atdalīšanu ar norobežojošu, transformējamu risinājumu, telpu aprīkojuma un sporta inventāra uzstādīšanu, kā arī vārti ērtai transporta un inventāra ievešanai vai izvešanai.

Būvprojektā nepieciešams paredzēt arī administratīvo korpusu ar diviem vai trīs stāviem. Pirmajā stāvā jāparedz halles administratora, apsarga un divu recepcijas darbinieku vietas, vieta sporta preču veikalam, vieta tenisa rakešu stīgotajam, divas bērnu ģērbtuves līdz 10 gadu vecumam, katrā pa 30 bērniem, vienu vīriešu un vienu sieviešu ģērbtuvi, kā arī tualeti un saunu 25 cilvēkiem, treneru ģērbtuves ar dušu, atsevišķus sanitāros mezglus, iesildīšanās un fiziskās sagatavotības zonu 20 – 40 cilvēkiem, sporta inventāra novietnes telpas un tehniskā personāla telpas.

Otrajā stāvā jāplāno 200 kvadrātmetru lielu trenažieru zāli, divas trenažieru zāles ģērbtuves ar dušu un saunu, divas tenisa halles komandu ģērbtuves ar dušām, tualetēm, un apvienotu atpūtas zonu, tenisa sporta skolas direktoru, mācību daļas kabinetus, halles administrācijas kabinetu, tiesnešu darba telpu ar skatu uz kortiem, spēlētāju atpūtas zonu ar skatu uz kortiem, konferenču zāli un 20 – 30 kvadrātmetrus lielu tenisa kluba telpu.

Plānots izbūvēt arī 3 – 4 āra tenisa kortus un sešus pludmales volejbola laukumus.

Plānotais līguma izpildes laiks ir 18 mēneši no līguma slēgšanas brīža, kas nozīmē, ka 2019.gada otrajā pusē kortiem jau vajadzētu būt gataviem un pieejamiem tenisistiem.

Portāls sazinājās arī ar Liepājas Tenisa sporta skola direktora pienākumu izpildītāju Guntaru Kikuču, kurš norādīja, ka viņš amatā ir vien neilgu laiku un nevar komentēt jauno kortu celtniecību.