Liepājā būs 13 jauni tramvaji un atjaunos vienu sliežu ceļa posmu, aģentūrai LETA pastāstīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Viņš norādīja, ka jau šoruden Liepāja sagaidīs savu pirmo jauno zemās grīdas tramvaju, ko ražo Horvātijas rūpnīcā "Končar - Electric Vehicles Inc." Zagrebā. Pašlaik tiek būvēti speciāli Liepājai pielāgoti un mūsdienīgi zemās grīdas tramvaji, pirmā tramvaja aprises jau ir manāmas.

Paredzēts, ka pakāpeniski pilsētā tiks nomainīti gandrīz visi tramvaja vagoni. Ar visiem pieejamajiem finanšu līdzekļiem un aktuālajiem valdības lēmumiem par finansējuma pārdali, plānots, ka Liepājā būs 13 jauni tramvaji, kā arī varēsim Liepājā atjaunot vienu sliežu ceļa posmu, sacīja Ansiņš.

Par pirmajiem sešiem tramvajiem "Liepājas tramvajs" noslēdzis līgumu pirms pusotra gada, turpinās sarunas par papildu jaunajiem tramvajiem. Noslēgtais līgums paredz, ka pirmo vagonu Liepājā varētu sagaidīt jau novembra beigās.

Paralēli tam šovasar Liepājā sāks pārbūvēt tramvaja pieturas, lai tās varētu pielāgot jaunajiem zemās grīdas tramvajiem.

Jau vēstīts, ka līguma slēgšanas tiesības par jaunu tramvaju vagonu piegādi Liepājas vajadzībām piešķirtas Horvātijas uzņēmuma "Končar - Electric Vehicles Inc." par līgumcenu 8 836 800 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.