Kāda liepājniece, portāla irliepaja.lv lasītāja, kurai paticis apmeklēt Liedagu pludmali netālu aiz Liepājas, Medzes pagastā, jautā: "Kā tas nākas, ka šai pludmalei pēkšņi noslēgta pieeja? Gribēju nolikt mašīnu, kur tas visu laiku bija atļauts, palasīt akmentiņus, un nekā!"


Arī sociālajā vietnē Facebook jautāts: "Kā pieturvieta Medzes pagastam kļuva par privātīpašumu pie kāpām? Tur tik daudz tūristu brauca atpūsties un vietējie. Vai tiešām kāpu zonu var par privātīpašumu uztaisīt? Pie tam vēl pagasta apsaimniekotas miskastes aiz žoga..."


Lūdzām skaidrojumu Grobiņas pašvaldībai. Kristīne Pastore, Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste, mums raksta:


"Kā skaidro Grobiņas novada Medzes pagasta pārvaldes vadītāja Gunta Konopļeva, šī teritorija, kurā apmeklētājiem iebraukt aizliegts, jau vairāk nekā piecpadsmit gadus ir privātīpašums. Tikai un vienīgi pateicoties īpašnieka līdzšinējai pretimnākšanai atpūtniekiem, nebija ierobežota cilvēku pārvietošanos viņa īpašumā. Savulaik pa kāpām gāja tā saucamais Dzintara ceļš, un kopš tiem laikiem arī Grobiņas novada pašvaldība apmeklētāju ērtībām tur novietoja atkritumu konteinerus. Diemžēl laipas jau krietnus gadus kā sapuvušas un noņemtas, taču, ņemot vērā, ka apmeklētāji labprāt izmantoja šo vietu savu automašīnu novietošanai, pašvaldība, rūpējoties par vidi, turpināja atkritumu apsaimniekošanu.


Tagad šīs vietas īpašnieks nolēmis apmeklētāju plūsmu pārtraukt, tāpēc novietojis barjeru, kas liedz iebraukšanu privātīpašumā, un tās ir viņa tiesības. Taču līdzās ir Grobiņas novada Medzes pagasta oficiālā atpūtas vieta pie jūras "Liedagi", kur ir gan piebraucamais ceļš, gan automašīnu stāvvietas, gan atkritumu konteineri, arī labierīcības. Šajā vietā ir ērtas laipas nokļūšanai līdz jūrai un uz atpūtas vietām, ir labiekārtotas atpūtas vietas ar soliem un galdiņiem, un iespēju kurināt arī ugunskuru. Pēdējais jaunums ir rotējošie atpūtas krēsli, kuros sēžot iespējams vērot gan jūru, gan priežu mežu.


Rotējošie krēsli pludmalē. Publicitātes foto.


Tāpēc aicinām izmantot šo atpūtas vietu, turklāt ikvienam ir iespēja pa kāpām doties pastaigā arī minētā privātīpašuma virzienā. Mēs priecājamies par ikvienu apmeklētāju un novēlam priecīgu un mierpilnu atpūtu".


"Liedagi". Publicitātes foto.