Trešdien, 11.novembrī Liepājā norisināsies Lāčplēša dienas lāpu gājiens. Pirms gājiena un tā laikā iedzīvotājiem un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

11.novembrī no pulksten 16.30 līdz 18.10 tiks slēgta iebraukšana Alejas ielā no J. Janševska ielas, Peldu ielas un Tomu ielas puses, kā arī slēgts Rožu ielas posms starp Alejas ielu un K.Valdemāra ielu. Savukārt, gājiena laikā no 18 līdz 18.45 satiksme tiks ierobežota maršrutā Rožu iela – Kuršu iela – Katoļu iela – Lielā iela – Rīgas iela – Raiņa iela – Oskara Kalpaka iela – Ziemeļu kapi.

No pulksten 18 līdz 18.10 tiks apturēta arī tramvaja kustība. Gājiena laikā no pulksten 18 līdz 18.45 iespējamas autobusa satiksmes izmaiņas, informē "Kultūras pārvaldes" attīstības projektu vadītāja.

Piemiņas pasākuma laikā no pulksten 18.45 līdz 19.20 būs slēgta transportlīdzekļu kustība O.Kalpaka ielā posmā starp Flotes un Siļķu ielām.

Lūgums 11. novembrī automašīnas nenovietot uz O.Kalpaka ielas gar Ziemeļu kapiem, kā arī uz Rožu ielas posmā no K.Valdemāra ielas līdz Alejas ielai un uz Alejas ielas posmā no Rožu ielas līdz J.Janševska ielai. Pasākuma rīkotāji patur tiesības atstātās automašīnas evakuēt uz maksas stāvvietu.

Pasākuma rīkotāji atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina visus liepājniekus apmeklēt Lāčplēša dienas lāpu gājienu un citus valsts svētku pasākumus, kā arī neaizmirst pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano Latvijas karoga krāsas lentīti.

Kā ziņots iepriekš, šogad neierasti iepriekšējiem gadiem Lāčplēša dienas lāpu gājiens sāksies J.Čakstes laukumā. Liepājas Kultūras pārvalde aicina ikvienu 11.novembrī pulksten 17 apmeklēt patriotisku koncertu, kurā tiks pieminēta Latvijas valsts armijas uzvara pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Koncertā uzstāsies Liepājas teātra aktieri Anete Berķe, Kaspars Kārkliņš, Edgars Pujāts, izpildot dažādas patriotiskas latviešu dziesmas. Par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies koncertmeistars Normunds Kalniņš. Koncerta programmu veido Zanda Štrausa.

Savukārt, jau no pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18 svinīgā solī no J.Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem. Noslēdzoties lāpu gājienam, Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa ap pulksten 18.45 notiks piemiņas pasākums. Tajā uzstāsies mūziķis Zigfrīds Muktupāvels un koncertmeistars Jānis Miltiņš. Ar savu uzrunu karavīrus pieminēs  kapelāns Dāvids Šterns, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un 1.Zemessardzes novada komandieris Jānis Gailis. Pasākumu vadīs aktrise Karīna Tatarinova. Scenārija teksta autore Rasa Bugavičute.

Plašāka valsts svētku programma – liepajaskultura.lv.