Publicitātes attēls


Lāčplēša dienu Liepājā atzīmēsim ar svinīgu koncertu, lāpu gājienu cauri pilsētai un piemiņas brīdi Ziemeļu kapsētā. Plānojot Lāčplēša dienas notikumus Liepājā, noteikti vairāki satiksmes ierobežojumi pasākumu norises vietās. Aicinām satiksmes dalībniekus ievērot izliktās norādes un aizlieguma zīmes, portālu informēja Liepājas Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Satiksmes ierobežojumi pie Jāņa Čakstes laukuma:
• 10. novembrī no pulksten 14 Rožu ielas posmā no Alejas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, kā arī Alejas ielas posmā no Jēkaba Janševska ielas līdz Rožu ielai transportlīdzekļiem tiks noteikts aizliegums apstāties un stāvēt;
• 11. novembrī no pulksten 16 līdz 18.30 tiks pilnībā slēgta transporta kustība Alejas ielas posmā no Janševska ielas līdz Peldu ielai, kā arī Rožu ielas posmā no Alejas ielas līdz Kuršu ielai.

Īslaicīgi ierobežojumi paredzēti tieši gājiena laikā. Gājiens virzīsies no Čakstes laukuma pa Kuršu, Katoļu, Lielo, Rīgas, Raiņa un Oskara Kalpaka ielām līdz Ziemeļu kapiem. Gājiens sāksies pulksten 18 un turpināsies līdz 18.45, noslēdzoties ar piemiņas brīdi Ziemeļu kapos. Ierobežojumus plānots pakāpeniski atcelt līdz 11. novembra pulksten 23.

Satiksmes ierobežojumi pie Ziemeļu kapiem:
• 10. novembrī no pulksten 14 līdz Kalpaka ielas posmā no Strazdu ielas līdz Siļķu ielai transportlīdzekļiem tiks noteikts aizliegums apstāties un stāvēt;
• 11. novembrī no pulksten 10 pie Ziemeļu kapiem Kalpaka ielas posmā starp Flotes un Siļķu ielu satiksme tiks ierobežota daļēji. Līdz pulksten 23 virzienā no Karostas puses slēgto ielas posmu varēs apbraukt, nogriežoties pa Siļķu ielu, savukārt, virzienā no centra aicinām izmantot pagriezienu uz Flotes ielu;
• 11. novembrī piemiņas pasākuma sākuma laikā, no pulksten 18.30 līdz 19.30, pie Ziemeļu kapiem tiks slēgta transportlīdzekļu kustība Kalpaka ielas posmā starp Flotes un Siļķu ielu.


Sabiedriskais transports turpinās noteikto kustības grafiku līdz pasākuma sākumam – aptuveni 18.30. Slēgto Kalpaka ielas posmu 10. maršruta autobuss (virzienā no Mirdzas Ķempes ielas) un 22. maršruta autobuss (virzienā no Atmodas bulvāra) apbrauks pa Flotes, Krūmu un Siļķu ielām.

Lāčplēša dienas pasākumi 11. novembrī Jāņa Čakstes laukumā sāksies pulksten 17 ar grupas “Iļģi” koncertu. Pulksten 17.30 lāpu gājiena dalībnieki stāsies ierindā, lai pulksten 18 dotos lāpu gājienā cauri pilsētai. Noslēdzoties gājienam, Ziemeļu kapsētā pulksten 18.45 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem.

Pielikumā lāpu gājiena maršruts un plānoto satiksmes ierobežojumu attēls. Informējam, ka pasākumu laikā tiks veidoti foto un video materiāli, kurus iecerēts izvietot portālā ŠEIT, Liepājas Kultūras pārvaldes un Liepājas pašvaldības sociālo tīklu Facebook, Twitter, Youtube un Instagram kontos.