No 28. līdz 30. maijam Liepājā, Karostā, un Grobiņas novada Medzes pagasta Šķēdē norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Fūrmane.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem "Covid-19" izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Apmācība notiks ar Liepājas pilsētas pašvaldību un Grobiņas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.
 
Mācībās netiks izmantota mācību munīcija, kā arī sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļu  Liepāja-Šķēde un pieguļošajiem ceļiem, kā arī Grobiņas novada un Medzes pagasta autoceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!