No šodienas Karostas iedzīvotājiem vairs nav pieejami oktobra vidū uzstādītie "Liepājas RAS" pārvietojamie atkritumu konteineri jo tier ir sabojāti un apķēpāti, informē uzņēmums.

Šā gada oktobra vidū "Liepājas RAS" liepājniekiem piedāvāja papildus atkritumu šķirošanas iespējas, uzstādot  pārvietojamos atkritumu šķirošanas konteinerus Annas tirgus laukumā, Jelgavas ielā 37 kā arī Karostā, pie Katedrāles un Cēsu Rotas ielu krustojuma.

Konteinerus uzņēmums bija spiests aizvākt ne jau tādēļ, ka vēlētos apdalīt Karostas iedzīvotājus, un liegt viņiem atkritumu šķirošanas iespējas, bet gan tā iemesla dēļ, ka tos nāksies remontēt, jo tie ir ne vien piekrauti ar nešķirotiem sadzīves atkritumiem, bet arī sabojāti un apķēpāti, informē SIA "Liepājas RAS" Sabiedrisko attiecību speciālists Viktors Birze.

Uz konteineriem ir skaidri izlasāmas norādes kādiem atkritumu veidiem tie paredzēti. Šajā gadījumā tas netika ņemts vērā. Par vandāļiem, kam prieku sagādā apkārtējās vides piesārņošana un apķēpāšana, jau cits stāsts, un tur nelīdz informācija, bet līdzpilsoņu modrība un policijas darbs.

Gadījumā, ja trūkst informācijas, kas ir atkritumu šķirošana, kāpēc tā nepieciešama, un kā to pareizi veikt, uzņēmums aicina ieskatīties "Liepājas RAS" tīmekļa vietnes jautājumu un atbilžu sadaļā http://liepajasras.lv/lv/jautajumiatbildes/biezak-uzdotie-jautajumi/ , kur var atrast visu aktuālo informāciju. Galvenais princips ir, ka katrs konteiners ir domāts noteiktiem atkritumu veidiem, un tajā nedrīkst ievietot citus atkritumus, jo īpaši nešķirotus sadzīves atkritumus.

Savukārt, saskaroties ar vandālisma aktiem, ko veic neapzinīgi līdzpilsoņi, uzņēmums aicina nestāvēt malā, bet aizrādīt vandāļiem, un nepieciešamības gadījumā ziņot par notiekošo policijas darbiniekiem.