Aizvadītajā nedēļas nogalē Juliannas pagalma vidū "izauga" skaists dižskabārdis. Ap 20 gadu vecais un trīs tonnas smagais koks uz Liepāju atceļoja no kokaudzētavas "Īves".

"Pirms diviem gadiem, kad bijām nopirkuši šo īpašumu, zinājām, ka pagalma vidū būs koks," pastāstīja Juliannas pagalma (F.Brīvzemnieka 7) saimniece Līga Eglīte.

Koku jau toreiz noskatījuši kokaudzētavā "Īves".

"Dižskabārdis pats mūs atrada. Braucu skatīties citu koku, bet, kad ieraudzīju šo... Tas miedza ar aci un māja ar roku!"

Koks audzis apmēram divdesmit gadus, un, kā teicis, kokaudzētavas līdzīpašnieks Jānis Ozoliņš, šis ir lielākais "Īvēs" izaudzētais koks, kas pārstādīts.

Sestdien atvest uz Liepāju to nav bijis viegli – pielijušais koks svēris ap trīs tonnām.

Kāpēc pagalma vidū vajag koku? Līga Eglīte: "Domāju, ka pagalmā ir jābūt vienam centrālajam pieturas punktam, un koks augs reizē ar mums, pāraugs mūs un paliks vēl pēc mums. Turklāt tas pagalmā sniedz patvērumu un mieru koka pavēnī."

Juliannas pagalms Friča Brīvzemnieka ielā 7 turpina attīstīties. Līdzās jau darbojošamies restorānam "MO" nesen tajā durvis vēris darītavas "Labietis" alus pagrabiņš, tur vietu atradusi nevalstiskā organizācija "Radi Vidi Pats" un tās atvērtā pašapkalpošanās velodarbnīca, bet septembra nogalē, laikmetīgās mākslas festivāla "Akti naktī" laikā no jauna vērsies kafejnīca "Kursas putni".

"Paralēli izklaides un atpūtas vietām virs "Labieša" pagrabiņa top četras nelielas biroju telpas, savukār pagrabā zem "MO", Brīvzemnieka ielas pusē, drīzumā darbu sāks konditoreja," pastāstīja Līga Eglīte, piebilstot: "Kur konkurence, tur arī kvalitāte rodas".

Tālākā nākotnē Juliannas pagalma kvartālā iecerēts izbūvēt arī vairākus dzīvokļus.