Sagaidot jauno 2022.gadu, Liepājas ielās būs apskatāms svētkiem veltīts sveiciens, kas vienos pilsētu Jaunā gada sagaidīšanas noskaņās.

Līdz gadu mijai – katru dienu no pulksten 10 līdz pulksten 22 pie Liepājas galvenās egles katram tiks dota iespēja smelties svētku sajūtas, ieklausoties Ziemassvētku melodijās, savukārt pašā gadu mijas naktī svētku melodijas skanēs līdz 1.janvāra pulksten 1, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Kā sveiciens liepājniekiem un pilsētas visiem, 31.decembrī no pulksten 16 līdz 1. janvāra pulksten 1 Liepājas pilsētvidē: Ezerkrastā, Dienvidrietumu mikrorajonā, Vecliepājā, Jaunliepājā, Ziemeļu priekšpilsētā, Karostā un Zaļajā Birzē tiks izvietotas video mākslinieka Andra Vētras (–8) īpaši veidotas un spožas video animācijas, vēlot Liepājas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem veiksmīgu un īpašu 2022.gadu.

Svētku brīnumiem piepildītie animētie video stāsti, kuru pamatā izmantoti pilsētas grezno rotājumu motīvi, būs redzami uz septiņu namu sienām: Rīgas ielā 19, Ugāles ielā 6, Krūmu ielā 55, Ģenerāļa Baloža ielā 3, Grīzupes ielā 93, Klaipēdas ielā 57 un Kārļa Zāles laukumā 2. Vietas rūpīgi izvēlētas, lai būtu pamanāmas gan braucot automašīnās pa pilsētas ielām, sabiedriskajā transportā un, protams, dodoties Vecgada pastaigās.

Jaunajam gadam tuvojoties, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš novēl: "Šis gads kultūrā ir bijis pilns dažādu ierobežojumu, taču vienlaikus esam guvuši citādāku pieredzi un idejas, esam daudz mācījušies, piemēram, meklējot drošas, skaistas un interesantas iespējas kultūras norisēs. Arī gadumijas sveiciens liepājniekiem būs tieši tāds – savā ziņā simbolisks. Mēs nevaram pulcēties pilsētas centrā kā iepriekšējos gadus, lai ar krāšņu salūtu atzīmētu gadumijas mirkli, bet es aicinu Vecgada dienā iziet pastaigā pa Liepājas ielām, apskatīt pilsētas svētku rotājumus un īpašos sveicienus, kas sarūpēti pilsētas mikrorajonos. Iespējams, šogad Liepājā ir dzimusi jauna gadumijas tradīcija. Es vēlu liepājniekiem un pilsētas viesiem to no sirds izbaudīt."

Katrs animētais sveiciens, ļaujot izbaudīt gaismu un krāsu spēles, ietvers nelielu emocionālu stāstu un vēstījumu kā vēlējumu liepājniekiem un, protams, arī pilsētas viesiem.