Šonedēļ noslēdzies balsojums par nosaukumu topošajai pirmsskolas izglītības iestādei Liepājā, Liedaga ielā 6. Aptauja noritēja no 20. februāra līdz 1. martam, kuras laikā ikvienam bija iespēja izvēlēties, viņaprāt, vispiemērotāko nosaukumu no četriem variantiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Ņemot vērā bērnudārza atrašanās vietu pilsētas Dienvidrietumu daļā, dabas un jūras tuvumu, tāpat iestādes atbilstību mūsdienīgas pirmsskolas izglītības iestādes koncepcijai, balsošanai tika piedāvāti četri varianti – "Liedags", "Mare", "Rasa" vai "Kaija".

Kopā tika saņemtas 1262 atbildes un vislielākais balsu skaits – 749 ir saņemts par pirmsskolas izglītības iestādi "Liedags". Par variantu "Kaija" balsojuši 210 iedzīvotāji, par nosaukumu "Rasa" – 167 un par variantu "Mare" – 136 respondenti. Līdz ar to nosaukums "Liedags" tiks virzīts apstiprināšanai Liepājas domes sēdē kopā ar jautājumu par izglītības iestādes dibināšanu.

Jaunā izglītības iestāde tiks atvērta 2023.gada vasarā, tajā paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem. Vadmotīvs pirmsskolas izglītības iestādes darbam – jēgpilna, aktīva un integrēta apmācības procesa veidošana, uzsvaru liekot uz iešanu un būšanu dabā, stiprinot cilvēka un dabas mijiedarbības nozīmi, izmantojot brīvdabas pedagoģiju.