Lai Liepājas mikrorajona "Jaunā pasaule" iedzīvotāji varētu ērtāk nokļūt savās darba vietās un skolēni savās mācību iestādēs, no 1. septembra pasažieru ērtībām tiks ieviests jauns eksperimentāls autobusu maršruts Nr. 5 "Līva - Slimnīca".

5. maršruta autobuss reisus izpildīs astoņas reizes dienā: pulksten 7.32, 14.30, 15.30 un 17.10 no pieturvietas "Līva" un pulksten 7.10, 7.55, 14.55 un 15.55 no pieturvietas "Slimnīca". Reisi tiks izpildīti ar mazas ietilpības autobusu.

Kustības saraksts daļēji veidots uz aktīvāko Jaunās pasaules iedzīvotāju un vecāku ierosinājumiem par laikiem, kuros bērni dodas uz skolu un no skolas atpakaļ. Maršrutu var izmantot jebkurš Liepājas sabiedriskā transporta pasažieris ar derīgu viena brauciena vai abonementa biļeti, lai ātrāk nokļūtu no pilsētas centra uz Liepājas Reģionālo slimnīcu. Maršrutu potenciāli var izmantot arī Grobiņas pasažieri, braucot uz slimnīcu (pārsēšanās pieturvietā "Pilsētas robeža".)

Eksperimentālais maršruts sākotnēji ieviests uz četriem mēnešiem – līdz 31.decembrim, bet ja pasažieru skaitīšanas dati parādīts, ka pēc konkrētā maršruta ir pieprasījums, tad tas tiks ieviests kā pastāvīgs.

Pa Brīvības ielu Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā līdz 2020. gada 1. janvārim kursēja 904. un 912. maršruta autobusi, bet, beidzoties pašvaldības līgumam ar VSIA "Autotransporta direkcija" izveidojās situācija, ka Jaunās pasaules iedzīvotāji varēja izmantot tikai Grobiņas maršruta autobusus, kuros Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta biļetes nebija derīgas. Savukārt tuvākās pieturvietas, kur iespējams izmantot pilsētas sabiedrisko transportu atrodas teju divu kilometru attālumā no iedzīvotāju dzīvesvietas. Lai risinātu šo problēmu, nolemts izveidot eksperimentālo maršrutu.

Liepājas sabiedriskā transporta kustības saraksti pieejami aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" mājas lapā www.liepajastransports.lv vai, izmantojot mobilās ierīces, www.lst.lv, kā arī GoogleMaps.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".