Gatavojoties "Atmodas Dārza" otrās sezonas atvēršanas svētkiem "mosties un ATKLĀJ", kas norisināsies 6.maijā, kultūrvieta izsludina fotokonkursu "Karostas paradokss", informē kultūrvieta "Atmodas Dārzs" kultūras koordinatore Inta Dobele.

Fotokonkurss radīts ar mērķi veicināt sabiedrības līdziesaisti mākslas un kultūras procesos, attīstīt interesi par Karostas unikalitāti. Karosta ir vēsturiski, kulturāli un sadzīviski daudzslāņaina, kontrastiem un paradoksiem bagāta vieta. Arī tās dabai ir izteikti individuāls, spēcīgi romantisks raksturs. Iedzīvotāji tiek aicināti to sajust, pamanīt un nofiksēt fotogrāfijā.

Konkurss norisinās no 2023.gada 1.aprīļa līdz 21.aprīlim (ieskaitot).

Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona bez vecuma ierobežojuma, neatkarīgi no fotografēšanas iemaņām un pieredzes, iesūtot pieteikumu dalībai konkursā un sevis uzņemto fotogrāfiju uz e-pastu info@atmodasdarzs.lv. Ar nolikumu un pieteikuma anketu iespējams iepazīties www.atmodasdarzs.lv.

Žūrija darbus vērtēs no 22. aprīļa līdz 25.aprīlim.  No visiem iesūtītajiem darbiem 12 labākie darbi tiks ievietoti  "Atmodas Dārza" Facebook un Instagram  kontos, kur no 25. aprīļa notiks skatītāju simpātiju balsojums.

Žūrijas balsojuma trīs labākie autori un skatītāju simpātiju balsojuma rezultāti tiks paziņoti 2.maijā, bet apbalvoti pasākumā "mosties un ATKLĀJ"  2023. gada 6. maijā. Atklāšanas pasākuma ietvaros būs vērojama arī 12 labāko darbu izstāde.

Darbu vērtēšanā tiks ņemts vērā fotogrāfijas atbilstība konkursa tematikai un nolikumam, dalībnieka radošums, fotogrāfiju mākslinieciskā kvalitāte.

Konkursa uzvarētājiem vērtīgas balvas nodrošina "Karostas Cietums", aktīvās atpūtas parks "BB Wakepark", kultūrvieta "Atmodas Dārzs", kafejnīcas "Kūp BBQ" un "Rietumkrasts", vīriešu frizētavas "Blaķene" un "WindCut". Konkursu rīko uzņēmuma SIA "Māras Lācis" zīmols "Atmodas Dārzs".