Atbildot uz kāda portāla lasītāja sūdzību par ķibelēm ar ielu apgaismojumu, šodien skaidrojumu portālam sniedza Komunālās pārvaldes elektroinženieris Mārtiņš Zalonskis.

Kāds portāla lasītājs pagājušajā nedēļā žēlojās, ka „no rītiem Dzērves, Zirņu un šķērsielās apgaismojums gandrīz stundu ilgāk nekā vajag, toties vakaros ieslēdzas kādas 10 minūtes par vēlu, kad jau iestājusies krēsla, tā notiek jau vismaz mēnesi”.

Šodien portālam atbildi Komunālās pārvaldes elektroinženieris Mārtiņš Zalonskis:
„Liepājas ielu apgaismojums tiek ieslēgts ar foto releja palīdzību. Mainoties gaismas intensitātei, satumstot, foto relejs nostrādā, un ieslēdzas ielu apgaismojums, savukārt kļūstot gaišākam laikam ielu apgaismojums izslēdzas.

Foto elements atrodas ārpus apgaismojuma vadības sadales, tie pārklājas ar putekļiem, dažādiem svešķermeņiem, kas iespaido to normālu darbību. Tā rezultātā ielu apgaismojums ieslēdzas ātrāk un izslēdzas vēlāk, nekā tas būtu nepieciešams”.

Zalonskis skaidro, ka pēc ielu apgaismojuma rekonstrukcijas, kas pašlaik notiek pilsētā, „apgaismojums tiks ieslēgts ar integrētās intelektuālās (automātiskās) ielu apgaismojuma vadības sistēmās palīdzību”.

Šās sistēmas priekšrocības ir tādas, ka „ar automātiskās ielu apgaismojuma sistēmas palīdzību pilsētas ielu apgaismojumu var ieslēgt vai izslēgt automātiski, uzstādot programmu ilgākam laika periodam; pēc saullēkta un saulrieta informācijas, pareizi ieslēdzot un izslēdzot apgaismojumu uz ielām; slēdzot gaismas tikai tajos pilsētas rajonos, kur tas vairāk nepieciešams utt.”