Lai apzinātu Liepājas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās paradumus un to iespējamo maiņu, kā arī noskaidrotu viedokli par nepieciešamajiem uzlabojumiem transporta jomā, iedzīvotāji aicināti aizpildīt aptauju, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību ir vienojusies šogad uzsākt darbu pie Ilgtspējīgas mobilitātes plāna līdz 2035.gadam izstrādes. Šis plāns ir viena no 100 klimatneitrālo viedpilsētu iniciatīvas aktivitātēm, kur Liepāja kopā ar vēl 99 pilsētām no visas Eiropas ir dalībniece. Tāpat mobilitātes plāna izstrāde iekļauta arī Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmā 2022.–2027. gadam.

Aptaujas mērķis ir izzināt iedzīvotāju pārvietošanās paradumus un to iespējamo maiņu, lai ilgtermiņā veicinātu videi draudzīgu mobilitāti, kā arī samazinātu CO2 izmešus un mazinātu ietekmi uz klimatu.

Aptauja ir pieejama šeit: forms.gle/8bhagoN49wCVPsvG8

Eiropas Komisija pērn nosauca 100 Eiropas Savienības (ES) pilsētas, kas līdz 2030. gadam piedalīsies ES misijā par 100 klimatneitrālām un viedajām pilsētām jeb tā sauktajā “pilsētu misijā”. Pilsētu misija saņems 360 miljonus eiro no Horizon Europe finansējuma laika posmā jau līdz 2023. gadam, lai sāktu ceļu uz klimata neitralitāti. Pētniecības un inovācijas darbības pievērsīsies tīrai mobilitātei, energoefektivitātei un videi nekaitīgai pilsētplānošanai, kā arī piedāvās iespēja veidot kopīgas iniciatīvas un pastiprināt sadarbību sinerģijā ar citām ES programmām.