Portāla lasītājs Andris Bitīte atsūtījis fotogrāfijas un pārmetumu pilnu vēstuli pašvaldības dienestiem par iecietību pret grausta Zirņu ielā 91 īpašnieku.

"Labdien, cienījamā portāla irliepaja.lv redakcija. Vēršos pie Jums ar lūgumu palīdzēt izkustināt jau gadu desmitiem pūstošu zobu mūsu skaistās pilsētas mutē.

Stāsts ir par graustu Zirņu ielā 91. Pats dzīvoju uz Ukstiņa ielas un katru dienu, ejot uz mājām, nākas iet garām šai izgāztuvei pilsētā. Sāp sirds, nemaz nerunājot par sabojāto garastāvokli, noraugoties uz šo bezcerību.
Man ir klasiskais jautājums pašvaldības atbildīgajiem kungiem: Kad beidzot šī izgāztuve tiks sakārtota?? Kad??

Pirms vairākiem gadiem pats vērsos pie Štāla kunga (Aigars Štāls, Būvvaldes un Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists – irliepaja.lv) norādīdams uz šo vietu. Atbilde bija, ka graustam ir tāds un tāds statuss, kas liek īpašniekam maksāt lielāku nekustamā īpašuma nodokli. Kā redzams tas arī viss. Teritorija ir brīvi pieejama, logi nav aizmūrēti. Iela – kā Zirņu tā Ukstiņa – pusēs reāli aizaug ar velēnām, kas liecina, ka gadiem nav kopta (diez cik pašvaldības budžets ir saņēmis soda naudās pa šiem gadu desmitiem?). Ugunsgrēki vairākas reizes gadā, jo pagrabā mājo bezpajumtnieki. Atkritumus izgāž kam nav slinkums utt., utt.

Šorīt izlasīju, ka Rīgas pašvaldība domā sodīt graustu saimniekus katru nedēļu.

Varbūt Liepājas pašvaldība arī var ņemt piemēru? Un pašvaldības policija arī var katru nedēļu likt sodus!

Un beidzamais jautājums – vai tiešām pašvaldība nevarētu aizmūrēt logus un uzlikt žogu, lai novērstu izgāztuves eksistēšanu? Naudiņu, protams,
piedzenot no īpašnieka..."

Arī portāls ar jautājumu vērsās pie Aigara Štāla. Lūk, atbilde, ko sagatavojis sabiedrisko attiecību speciālists:

"Noskaidroju, ka šis objekts regulāri tiek apsekots no Pašvaldības policijas puses, kā arī regulāri tiek uzsāktas administratīvās lietvedības un stādīti protokoli. Tāpat ik pa laikam no konkrētās adreses tiek izraidītas personas, kuras tur mēdz iemitināties. Šī adrese Pašvaldības policijai ir zināma.

Savukārt Būvvaldes graustu sarakstos šī adrese ir jau no 2014.gada. Sadarbība ar īpašnieku līdz šim – nekāda. Visi Būvvaldes lēmumi ir ignorēti, tāpēc 2017. gada 10. aprīlī atkārtoti esam lietu nodevuši zvērinātam tiesu izpildītājam par piespiedu naudas EUR 350 piedziņu no īpašnieka – Arvīda Reinfelda. Zvērināts tiesu izpildītājs vēl šo piespiedu naudu nav piedzinis".