Jau divus gadus Komunālā pārvalde mēģina īstenot projektu "Pludmales Glābšanas dienesta novērošanas torņa izbūve Liepājā", taču torņa nav un, visticamāk, šogad arī nebūs.

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Komunālās pārvaldes biroja administratore Iveta Pauzere, iepirkums par tiesībām realizēt būvniecības ieceri "Pludmales Glābšanas dienesta novērošanas torņa izbūve Liepājā " noslēdzies bez rezultāta.


“Piedāvājumus iesniedza vairāki būvkomersanti. Iemesli neveiksmīgam iepirkumam: lētākā piedāvājuma uzņēmumam ir nodokļu parāds, bet otrs lētākais pretendents atteicās no līguma parakstīšanas. Rezultātā, ievērojot Publisko iepirkumu likumā noteikto kārtību, tika  pieņemts lēmums par iepirkuma pārtraukšanu”.

Pēc Pauzeres sacītā, izvērtējot pirmajā iepirkumā piedāvātās augstās cenas, ko jau bija ietekmējis cenu pieaugums metāla izstrādājumiem pērnā gada 3.ceturksnī un papildus tam izmaksu pieauguma tendences saistībā ar Ukrainas kara izraisītajām sekām, pārvalde pieņēmusi lēmumu projekta dokumentācijā veikt izmaiņas.

“Izmaiņās paredzēts nomainīt metāla konstrukcijas uz ekonomiski izdevīgākiem risinājumiem, būtiski neietekmējot torņa ilgtspēju.
Dokumentācija atkārtotam būvdarbu iepirkumam ir sagatavota izsludināšanai. Iepirkumu komisija septembra mēnesī varētu pieņemt lēmumu par būvniecības tiesībām,” skaidro Pauzere.

Portāls irliepaja.lv gada sākumā jau vēstīja, ka noslēdzies pašvaldības izsludinātais atklātais konkurss par pludmales Glābšanas dienesta novērošanas torņa izbūvi, kurā saņemti pieci pretendentu piedāvājumi.

Savus piedāvājumus bija iesniegušas SIA "Cortto" (47 775,17 eiro), SIA "Kurzemes būvserviss" ( 69 988,17 eiro), SIA "Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks" ( 60 448,47 eiro), SIA "Property Holdings OG" (50 522,08 eiro), SIA "Universerviss" (33 773,15 eiro).

Torņa būvprojektu izstrādājusi SIA "CORE projekts" un tā atrašanās vieta iecerēta liedaga zonā iepretim Glābšanas stacijai.

Glābšanas dienesta novērošanas tornis tika projektēts kā iepriekš izgatavota tērauda rāmja konstrukcija, kuru uzstāda uz četriem tērauda skrūvpāļiem. Tornis sastāv no norobežotas plātnes, jumta, kāpnēm un atsevišķi uzstādāmas glābēju kabīnes. Būvei paredzēts nodrošināt elektrības pieslēgumu un aprīkot ar zibens aizsardzības sistēmu.

Kā iepriekš skaidroja Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls, uzstādot torni, tiktu uzlaboti glābēju darba apstākļi un iespējas. To darīt pirms dažiem gadiem rekomendējuši eksperti, jo pludmales novērošanu no esošā glābšanas stacijas torņa apgrūtina smilšu sanesumi un krūmi.


Pēc Štāla sacītā, no esošā torņa var pārskatīt centra pludmales zonu tieši pretī, taču sānus aizsedz kāpas un krūmāji. Šāda situācija izveidojusies laika gaitā, smilšu pārvietošanās dēļ.
Plānotais torņa augstums ir pieci metri.

Projektu iecerēts īstenots "Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam" projekta "Palielinot cilvēku drošību Baltijas jūrā, izmantojot pārrobežu sadarbību Rietumu Lietuvā un Kurzemē" ietvaros.


Torni bija plānots uzstādīt jau 2021. gadā, taču arī toreiz iepirkums beidzās bez rezultāta, proti, bija pieteikušies tikai divi pretendenti, un abu piedāvājumi bija dārgāki, nekā sākotnēji pašvaldība bija rēķinājusi.