Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) un kafejnīca "Bernātu Dzintariņš" aicina ģimenes, kurās ir skolēns no 3. līdz 8. klasei, piedalīties radošā konkursā "Skudras ceļojums". Konkursa ietvaros notiks arī tiešsaistes mācību nodarbība, kurā tiks demonstrēti dažādi paņēmieni konkursa uzdevuma veikšanai, informē ZIIC projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja Laura Grundmane.

Konkursa ietvaros ir jāizveido stopkadru animācijas video ar ģimenes ideju par skudras ceļojumu no Bernātiem uz Dabas māju Liepājā. Lai rosinātu idejas konkursa uzdevuma izpildei, kā arī, lai demonstrētu tehniskos paņēmienus, ZIIC aicina interesentus uz tiešsaistes nodarbību trešdien, 10.novembrī, pulksten 18. Nodarbības laikā ikviens varēs pārliecināties, ka konkursa uzdevums ir aizraujošs un vienkārši izpildāms ikvienam, bez specifiskām tehnoloģiju prasmēm. Pieteikties nodarbībai iespējams šeit: www.ej.uz/stopkadrunodarbibu.

Ideja par konkursu radās kafejnīcas "Bernātu Dzintariņš" komandai. Uzņēmuma vadītāja Laura Otaņķe par ideju saka šādi: "Saucam paši sevi (arī līdz šim) par "Bernātu Dzintariņa" skudrām. Tas lieliski sader ar Dabas mājas darbību – skudru māju un skudru nodarbībām –, līdz ar to arī dzima ideja par kādu kopīgu iniciatīvu. "Bernātu Dzintariņa" mājas ir mežā, tāpēc gluži dabiski uzņēmums ir dabas draugs, kas cita starpā īpaši atbalsta bērnu un jauniešu centienus un sasniegumus".

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas izglītības iestāžu skolēni un jaunieši, un viņu ģimenes locekļi. Konkurss notiek no 27.oktobra līdz 22.novembrim, šajā laikā komandai ir jāveic konkursa uzdevums. Iesniegšanas termiņš: 22.novembris pulksten 17.

Konkursa uzdevums ir izveidot stopkadra (Stop-Motion) animāciju par skudras ceļojumu no Bernātiem, kafejnīcas "Bernātu Dzintariņš", līdz Dabas mājai. Stopkadru animācijā, fotografējot objektus (priekšmetus, cilvēkus, objektus utml.) dažādās kustību fāzēs, izveido kadrus (fotogrāfijas), kurus ar video apstrādes programmu apvieno video, kas arī ir jāiesniedz kā konkursa darbs.

Uzvarētāji tiks paziņoti šādās nominācijās:
• Interesantākais stāsts un video ideja;
• Radošākais izpildījums;
• Ģimeniskākais skudras ceļš no kafejnīcas "Dzintariņa" līdz Dabas mājai.

Katras nominācijas uzvarētājs saņems dāvanu karti 50 eiro vērtībā un suvenīrus no "Bernātu Dzintariņa" skudrām. Visi konkursa dalībnieki saņems bezmaksas tiešsaistes Dabas mājas skudru nodarbības apmeklējumu ZIIC noteiktā laikā.

Komandām jāpiesakās un jāiesūta konkursa darbs (video) elektroniski šeit: ej.uz/skudrascelojumu. Pieteikšanās notiek vienlaikus ar konkursa uzdevuma iesniegšanu. Rezultāti tiks paziņoti 29. novembrī ZIIC Facebook lapā facebook.com/LiepajaZIIC. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit: https://ej.uz/skudram2.

Aktivitāte tiek realizēta projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums, bet 98 605 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.