Gaidāmā spēcīgā vēja dēļ glābēji mudina savlaicīgi parūpēties par drošību, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābēji aicina savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī aizvērt ēku logus un durvis. Tāpat mudināts novietot zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus

VUGD arī iesaka nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Kā ziņots, stiprākais vējš Latvijā piektdien un naktī uz sestdienu pūtīs Kurzemes ziemeļos un Vidzemes piekrastē, kur Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē rietumu vēja brāzmas līdz pat 25–28 metriem sekundē un ir spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.

Pārējā Latvijā izsludināts dzeltenais brīdinājums – vietām gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 20–23 metriem sekundē. Arī Rīgā spēkā dzeltenais brīdinājums, jo sagaidāms, ka lielākās vēja brāzmas paliks ziemeļos no galvaspilsētas.