Gadumijā Latviju šķērsos ciklons, kas atnesīs siltāku laiku un nokrišņus, tai skaitā atkalu, prognozē sinoptiķi, ziņo LETA.

Otrdiena un trešdiena paies bez būtiskiem nokrišņiem, gaisa temperatūra gaidāma starp –2 un –9 grādiem, diennakts tumšajā daļā termometra stabiņš vietām var noslīdēt līdz –12 grādiem.

Vējš pastiprinās aukstuma sajūtu – otrdienas vakarā un trešdien gaidāmas dienvidu, dienvidaustrumu vēja brāzmas līdz 9–14 metriem sekundē.

Ceturtdien gaidāmi nelieli nokrišņi un gaisa temperatūra sāks paaugstināties. 31.decembrī un 1.janvārī gaiss iesils līdz –1..+4 grādiem. Gadumijā gaidāmi nokrišņi, tie var būt stipri. Būs ne tikai sniegs, bet arī lietus un atkala, iespējams arī liels vējš.

Daudzviet Eiropas rietumu un centrālajā daļā 2021.gads noslēgsies ar siltuma rekordiem, tai skaitā Vācijā gaisa temperatūra var sasniegt +15 grādus.

Janvāra sākumā Baltijas valstis būs uz robežas starp siltumu dienvidos un aukstumu ziemeļos, tādēļ iespējams gan sals un sniegs, gan atkusnis, lietus un jauni pali.