Strauji tuvojas Ziemassvētki, kad tradicionāli svētku noskaņas radīšanai mājvietās, birojos un citviet tiek sagādāta un rotāta eglīte. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" jau savlaicīgi aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos, informē SIA "Eco Baltia vide" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Alise Zvaigzne.

Eglītes var noderēt kā kurināmais vai komposta saturs tiem, kuriem pie mājas ir izveidota speciāla vieta komposta veidošanai. Tāpat, ja eglīte pēc svētkiem vēl ir zaļa, to var nodot arī briežu audzētavās, iepriekš ar tām sazinoties.

Iedzīvotājus, kuriem šādu iespēju nav, "Eco Baltia vide" aicina eglītes nogādāt "Eco Baltia vide" šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas ielā 11, tā darba laikā.

Tāpat pēc iepriekšēja pieteikuma Liepājas (Jaunliepājas) un Grobiņas pilsētu robežās bez maksas tiks nodrošināta Ziemassvētku eglīšu izvešana no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, kas ir "Eco Baltia vide" klienti.

"Eco Baltia vide" Liepājas un Grobiņas klientiem eglīšu bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 20.janvārim. Pieteikties eglīšu individuālai izvešanai "Eco Baltia vide" klienti Liepājā un Grobiņā var, zvanot pa tel. 22013939 vai sūtot e-pastu uz kurzeme@ecobaltiavide.lv. Eglīšu savākšana tiks nodrošināta noteiktos datumos līdz februāra sākumā, klientus iepriekš par to informējot.

Atgādinām, ka eglītēm ir jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem, kā arī bez maksas tiks izvestas eglītes augstumā līdz 2.5 metriem.

Par SIA "Eco Baltia vide"
SIA "Eco Baltia vide" ir vides apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodrošina plašāko vides apsaimniekošanas pakalpojumu klāstu – sadzīves un šķiroto atkritumu izvešanu, izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu, būvgružu un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu, teritoriju uzkopšanu, kā arī dažādus sezonālos pakalpojumus.

Uzņēmumā Latvijā strādā vairāk nekā 500 darbinieki. 2021.gadā uzņēmuma neto apgrozījums bija 34,19 miljoni eiro. SIA "Eco Baltia vide" ir daļa no AS "Eco Baltia", kas ir apgrozījuma ziņā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pārstrādei. 2021. gadā "Eco Baltia" grupas kombinētais (pro-forma) pārdošanas apgrozījums sasniedza aptuveni 150 miljonus eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā 2020. gadā, kad tas bija 75 miljoni eiro. To daļēji veicināja Lietuvas vadošā atkritumu apsaimniekotāja "Ecoservice" iegāde 2021. gada augustā.