2.septembrī, notika projekta "Nakts Velo Rats" iknedēļas velosipēdu brauciens. Kā ierasts pirmā pietura bija Liepājas robežas zīme, bet tālāk ceļi veda pa Liepāju un tās apkārtni.

Tagad biedrība "Radi Vidi Pats" aicina ikvienu velosipēdu entuziastu un dzejas mīļotāju piebiedroties nākamajā braucienā šo piektdien 9. septembrī. Tā kā Liepājā un visā Latvijā šis ir dzejas dienu laiks, arī šis pasākums būs veltīts tām. Maršruta pirmā daļa sastāvēs no vairākām Liepājas ielās izvietotām pieturvietām, kurās būs iespējams klausīties dzeju vai arī, ja radīsies iedvesma, pašam veidot savas vārsmas.

Pulcēšanās vieta kā ierasts ir Vecā Ostmala 54, bet laiks ir cits – pulksten 20, izbraukšana pulksten 21. Pirmā pietura neilgi pēc deviņiem būs Liepājas autoosta, kurā jau no pulksten 19 norisināsies Dzejas dienu akcija "Sirds uz perona ". Tās laikā ikviens dzejas mīļotājs tiek aicināts nolasīt, nodungot, izdziedāt sevis rakstītu vai iemīļotu kāda cita autora dzejoli vai dziesmu. Šogad akcijas moto ir biļete līdz Paralēlei. Tālāk sekos vairākas citas apstāšanās vietas, bet pulksten 22 ir pēdējā – Kūrmājas prospektā 13 Liepājas universitātes Mākslas Pētījumu laboratorijā. Tie, kuri vēlēsies varēs turpināt braucienu kā ierasts bija līdz šim, pa pašu dalībnieku ierosināto maršrutu, bet pārējie ir aicināti turpināt baudīt jauno mediju mākslu un dīdžeju uzstāšanās turpat Kūrmājas prospektā.

Tā kā aktivitāte notiek vakarā nepieciešams nodrošināties ar atstarojošām gaismiņām savam velosipēdam un vēlams arī sev, uz vietas pieejams arī ierobežots skaits atstarojošo vestu. Ja kāds vēlas piedalīties braucienā, bet pašam šobrīd nav sava velosipēda, iepriekš piesakoties iespējams aizņemties kādu no desmit "Radi Vidi Pats" braucamrīkiem.

Nākamajā dienā, 10. septembrī, ikviens dzejas mīļotājs aicināts arī uz "Dzejas slamu" – alternatīvu dzejas konkursu jaunajiem dzejniekiem. Pasākums norisināsies Vecā Ostmalā 54, Muitas mājā, sākot no pulksten 19.

Vairāk par projektu "Nakts Velo Rats" un citām "Radi Vidi Pats" aktivitātēm vari meklēt "Radi Vidi Pats" mājas lapā: www.radividipats.lv un Facebook lapās: www.facebook.com/naktsvelorats un www.facebook.com/RadiVidiPats.

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.