Domes sēdē ceturtdien, 21.aprīlī, deputāti atbalstīja lēmumu, ko sēdes vadītājs nosauca par "pilotprojektu", kā pilsētā mazināt ķēpājumus uz ēku fasādēm.

Priekšlikumu jau Attīstības komitejā prezentēja izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens. Viņš skaidroja, ka pašvaldība varētu līdzfinansēt (ne vairāk kā 100 eiro apmērā) privātpersonas, kuru īpašumu fasādes sabojājuši vandaļi un kuri vēlētos tās atjaunot. Izpilddirektora vietnieks uzsvēra, ka pagaidām tas ir eksperiments, un jāskatās, vai tas darbosies.

Līdz domes sēdei izpildaparātam bija izdevies par vienu soli samazināt nepieciešamo birokrātisko procedūru. To uzteica Jānis Vilnītis, kurš iepriekš bija norādījis, ka piešķiramā summa ir pārāk maza, lai liepājnieki gribētu tērēt laiku sarežģītajai procedūrai. Viņš rosināja palielināt to no 100 uz 200 eiro.

Kopumā pašvaldība eksperimentam atvēlējusi 20 000 eiro.

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka "šis ir pilotprojekts", ko vēl neviena pilsēta Latvijā nav īstenojusi, un "iesākumam ir labi ar mazumiņu".

Tīdens, savukārt, piebilda, ka 100 eiro nav nemaz tik maz, jo tik izmaksājot aptuveni 12 kvadrātmetrus liela laukuma notīrīšana pat ar visdārgākajiem paņēmieniem. Viņš arī norādīja, ka "šis ir konkurss, nevis saistošie noteikumi, tāpēc varam pavērot, kā tas darbojas, un, ja nepieciešams, pēc paris mēnešiem nosacījumus pamainīt".

Atbildot uz deputāta Ģirta Kronberga jautājumu, vai bez ķēpājumiem atbalstu nevarētu sniegt arī gadījumos, ja ir kaut kas salauzts vai citādi sabojāts, Tīdens sacīja, ka "tas ir apdrošinātāju kompetencē".

Portāls jau rakstīja, ka domes izpilddirektors izveidos konkursa komisiju, kurai ikviens liepājnieks, aizpildot speciālu veidlapu un fotogrāfijā fiksējot bojājumu, iesniedz to Būvvaldē, kas izskata pieteikumu, akceptē krāsas kodu, minimāli nepieciešamo krāsojamo (tīrāmo) laukumu un pieteikumu nodod komisijai.

Savukārt, komisija apstiprina pieteikumu, nosaka līdzfinansējuma summu un paziņo īpašniekam. Tālāk īpašnieks slēdz līgumu ar domes Nekustamā īpašuma pārvaldi (NĪP), veic darbus un atskaitās NĪP ar foto fiksāciju. NĪP pārskaita naudu uz kontu.