Liepājas pilsētas būvvalde ir pieņēmusi ekspluatācijā SIA "Liepājas enerģija" jaunāko un videi draudzīgo šķeldas katlumāju Liepājā, Slimnīcas ielā 2. Jaunā katlumāja nodrošinās siltumenerģiju 844 dzīvokļiem 15 daudzdzīvokļu mājās, kā arī Liepājas Reģionālajai slimnīcai un vienam komercobjektam, portālu informēja "Liepājas enerģija" sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Jaunā katlumāja tiks atklāta otrdien, 17. oktobrī, pulksten 11.

Īstenojot projektu "Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā", ir izbūvēts jauns šķeldas siltumavots, kas apvieno līdzšinējo autonomo gāzes katlumāju (Grīzupes ielā 89, Slimnīcas ielā 15 un Slimnīcas ielā 25) siltumapgādes sistēmas vienotā centralizētā siltumapgādes tīklā.


"Īsā laika posmā ir ieguldīts apjomīgs un pārdomāts darbs, lai jaunajā apkures sezonā uzņēmuma klienti varētu saņemt siltumenerģiju, kas saražota no videi draudzīga kurināmā – koksnes šķeldas. Jaunas un videi draudzīgas katlumājas būvniecība atspoguļo uzņēmuma apņemšanos rūpēties par ilgtspējīgu nākotni. Tas ir solis uz priekšu gan vides, gan mūsu pašu labklājības ziņā," uzsver uzņēmuma "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Katlumājas būvniecības darbi tika uzsākti aprīļa sākumā, savukārt Spāru svētki tika svinēti jūnija izskaņā. Katlumājas projektēšanu un būvniecību veica AS "UPB". Apkures katlu piegādi un montāžas darbus veica uzņēmums "AGB Serviss".

Projekta "Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā" mērķis ir veicināt vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, samazināt vai noturēt siltumenerģijas izmaksas pašreizējā līmenī, kā arī uzlabot katlumājas darbības efektivitāti.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās investīcijas ir 3 milj. eiro, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi: 2,916 milj. eiro. Atbalsta summa: 40,00% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 1,166 milj. eiro.

Projekta realizācijā ar savu līdzfinansējumu piedalījās arī "OP Corporate bank" filiāle Latvijā piešķirot ilgtermiņa aizdevumu šo ieguldījumu finansēšanai. "OP Corporate bank" filiāles Latvijā vadītājs Elmārs Prikšāns: "Apkures drošība un paredzamība ir kļuvusi par kritiski svarīgu lietu, turklāt tā nepieciešama apvienojumā ar saprātīgām izmaksām un draudzīgumu videi. Ar "OP Corporate bank" filiāles Latvijā finansējumu Liepājā ir tapusi jauna katlu māja ar videi draudzīgāku apkures veidu – šķeldu. SIA "Liepājas Enerģija" virzās pretī kopējiem stratēģiskajiem mērķiem – fosilā kurināmā aizvietošanai ar dabai draudzīgiem un atjaunojamiem apkures veidiem un prieks, ka mēs no "OP Corporate bank" filiāles Latvijā puses varam palīdzēt šajā procesā."


Publicitātes attēls


Publicitātes attēls