No 15. līdz 30.novembrim Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrā (ZIIC) Dabas mājā būs aplūkojama Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra  ceļojošā izstāde "Dzīvība ezerā". Šo izstādi īpaši aicinātas apmeklēt Liepājas skolu klašu grupas, informē ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

"Šīs izstādes varoņi ir Kurzemes ezeri un to dažādie iemītnieki. Tikai uzzinot, iepazīstot un izprotot tos, mēs iemācīsimies saimniekot ezeram draudzīgi un spēsim to arī pienācīgi pasargāt. Lūk, par ko stāsta šī izstāde!" atklāj izstādes autore, hidrobioloģe, biedrības "Ūdensaina" pārstāve Loreta Urtāne.

Izstāde sastāv no 11 informatīviem stendiem, sešām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem, kas aizraujošā veidā piedāvā atklāt ezera ekosistēmu, aicinot padziļinātāk  izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem. Tā ir iespēja uzzināt ne vienu vien interesantu faktu par ezera iemītniekiem, skatīt tos "vaigā" un tādējādi labāk paturēt tos atmiņā. Izstādē varēs izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tieši Kurzemes ezeriem.

Īpaši Liepājas skolas ir aicinātas apskatīt izstādi un iepazīt ezera ekosistēmu, piesakoties uz kādu no piedāvātajiem laikiem ar Liepājas valstpilsētas pašvaldības nodrošinātu transportu nokļūšanai uz Dabas māju un atpakaļ uz izglītības iestādi. Pieteikšanās notiek elektroniski, aizpildot anketu form.jotform.com/223118794505054 .

Tā kā līdzās Dabas mājai atrodas arī Liepājas ezers, skolām vēlāk, kādā no brīvpiekļuves laikiem (uzzināt vairāk: šeit), ir iespēja izmantot Dabas mājā pieejamo aprīkojumu un iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprināt ūdens dzīvnieku pētniecībā.

Izstāde tapusi ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta LIVE LAKE jeb "Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā" (nr. LLI-449) finansiālu atbalstu. Projekta kopējais finansējums ir 982 000 EUR, no tiem 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Par izstādes saturu pilnībā atbild Dabas aizsardzības pārvalde, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. Vairāk: www.daba.gov.lv.