Ceturtdien Liepājas Tirdzniecības kanālā naftas produktu piesārņojums vairs nav konstatēts, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Ceturtdien VVD inspektori sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvjiem veica Tirdzniecības kanāla pārbaudi ar laivu. Pārbaudes laikā nekāda veida piesārņojums netika konstatēts.

Kā stāstīja Kļaveniece, trešdien VVD inspektori sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) drošības, aizsardzības un vides aizsardzības daļas, VUGD un ostas apsardzes pārstāvjiem veica pārbaudi LSEZ teritorijā no piestātnes Nr.70 līdz piestātnei Nr.75. Pārbaudes laikā tika konstatēts piesārņojuma plankums sudrabaini pelēkā krāsā, vietām ar nelielu varavīksnes atspīdumu, kurš stiepās gar piestātnēm, un vēja ietekmē virzījās uz Liepājas ezera pusi.

Lai novērstu piesārņojuma turpmāku izplatīšanos, VUGD divās kārtās izvietoja absorbējošās bonas, izveidojot norobežojumu 15 metru garumā. Pārbaudes laikā iespējamais piesārņojuma avots tika konstatēts pie piestātnes Nr.75, kur tika izvietotas bonas sešu metru garumā. Tā kā netika konstatēti pierādījumi par naftas produktu noplūdi no krasta saimnieciskās darbības rezultātā, secināts, ka piesārņojuma rašanās visticamāk saistīta ar vēsturisko piesārņojumu, skaidroja VVD pārstāve.

LETA jau vēstīja, ka Liepājā trešdien Tirdzniecības kanālā konstatēts naftas produktiem līdzīgs plankums 500 kvadrātmetru platībā.

VUGD notikuma vietā izvietoja 23 absorbējošās bonas, lai novērstu vielas nokļūšanu ezerā.