Valsts autoceļu tīklā aktīvi turpinās būvdarbu sezona, tādēļ daudzviet noteikti satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.


Sākoties rudens tūrisma sezonai, LVC atgādināja, ka Liepājas šosejas (A9) posmā no Skrundas līdz Kalvenei divos posmos ir luksofors, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 kilometriem stundā un posma šķērsošanai nepieciešamas 35 minūtes.


Uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) posmā no Valmieras šosejas līdz Turaidai un Siguldai turpinās būvdarbi, ieviesti ievērojami satiksmes ierobežojumi un satiksme var būt stipri palēnināta. LVC aicina izvēlēties citus maršrutus.


Sestdien, 18.septembrī, Salacgrīvā norisināsies "Trīs tiltu skrējiens", kura laikā no plkst.11 līdz 11.15 tiks slēgts tilts pār Salacu uz Tallinas šosejas (A1). Satiksmes organizāciju sacensību laikā uzraudzīs Valsts policija.


LVC aicina ievērot būvdarbu posmos noteiktos satiksmes ierobežojumus un paredzēt papildu laiku ceļā, šķērsojot būvdarbu zonas.


Uz Rīgas apvedceļa Salaspils-Babīte (A5) posmā no Ķekavas apļa līdz Jelgavas šosejai (A8) vakara un nakts stundās no plkst.19 līdz 7 ir divi luksofora posmi, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 20 minūtes.


Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīteriem līdz Stukmaņiem vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu vai to dara satiksmes regulētājs, ātrums posmā ierobežots līdz 50 un 70 kilometriem stundā. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 20 minūtes.


Autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12) Rēzeknes apkārtnē posmā no Greiškāniem līdz Rīgas ielai ir četri luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā. Posma šķērsošana var prasīt 30 minūtes.


Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) ceļa segas pārbūves posmā no Rēzeknes līdz Bekšiem ieviesti četri luksofora posmi un ātruma ierobežojums 30, 50 un 70 kilometri stundā, platuma ierobežojums trīs metri, paredzamais šķērsošanas laiks - 40 minūtes.


Autoceļa Madona-Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz Barkavai noteikti ātruma ierobežojumi 30, 50 un 70 kilometri stundā, divos posmos satiksmes organizāciju nodrošina satiksmes regulētāji, posma šķērsošanai nepieciešams nedaudz vairāk par stundu.


Uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) posmā no Valmieras šosejas (A3) līdz Siguldai trijos posmos satiksme tiek organizēta ar luksoforu. Kravas transportam būvobjektā braukt aizliegts, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir aptuveni stunda.


Autoceļa Tukums-Kuldīga (P121) posmā no Līduma līdz Grenčiem, kur tiek veikti ceļa pārbūves darbi, noteikti ātruma ierobežojumi 50 un 70 kilometri stundā, kā arī četros posmos satiksme tiek regulēta ar luksoforiem un trijos posmos pa vienu joslu ar priekšrocības ceļa zīmēm. Posma šķērsošana var prasīt 55 minūtes.


Autoceļa Kuldīga-Skrunda-Embūte (P116) posmā no Kuldīgas līdz Skrundai trijos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojumi 50 un 70 kilometri stundā, platuma ierobežojums trīs metri. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 40 minūtes.


Autoceļa Ventspils-Piltene (P122) posmā no Piltenes līdz Tārgalei noteikti ātruma ierobežojumi 50 un 70 kilometri stundā, ieviesti divi luksofora posmi, un paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 40 minūtes.


Autoceļa Krāslava-Dagda (P61) posmā no Vorzovas līdz Veterovkai ieviesti seši luksofora posmi un noteikts ātruma ierobežojums 50 kilometri stundā. Remontposma šķērsošanas laiks 40 minūtes.


Autoceļa Sērene-Kalnieši (P86) posma no Sērenes līdz Zalvei notiek seguma atjaunošana un pārvada pārbūve, posmā ieviesti trīs luksofora posmi. Uz pārvada ātruma ierobežojums ir līdz 10 un 30 kilometriem stundā, platuma ierobežojums 2,7 m. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.


Autoceļa Tukums-Auce-Lietuvas robeža (Vītiņi) (P104) posmā no Vaskiem līdz Bikstiem ātruma ierobežojums ir 50 un 70 kilometri stundā, vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu vai to veic satiksmes regulētājs, un posma šķērsošanai nepieciešamas 35 minūtes;


Autoceļa Jaunkalsnava-Lubāna (P82) posmā no Ļaudonas līdz Alžāniem ieviests ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā, trīs posmos satiksmi regulē ar luksoforu, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.


Autoceļa Kocēni-Limbaži-Tūja (P11) posmā no krustojuma ar Valmieras šoseju (A3) līdz Dauguļiem divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, vai to dara satiksmes regulētājs. Ātruma ierobežojums ir 50 un 70 kilometri stundā, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 27 minūtes.


Uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) posmā no Jūdažiem līdz Mālpilij ātruma ierobežojumi ir 50 un 70 kilometri stundā. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 25 minūtes.
Autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs (P33) posmā no Ērgļiem līdz Cirstiem noteikts platuma ierobežojums 3,5 metri un masas ierobežojums 20 tonnas. Nepieciešamības gadījumā satiksmi regulē satiksmes regulētāji. Ātruma ierobežojums ir 30, 50 un 70 kilometri stundā. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 20 minūtes.