Ņemot vērā laika apstākļus, otrdien, 26.janvārī, domē sasauktajā civilās aizsardzības komisijā pieņemts lēmums aizliegt iedzīvotājiem kāpt un atrasties uz pilsētas ūdenstilpņu ledus.

Atbildīgie dienesti zemledus makšķernieku visvairāk iecienītajās vietās pie Tirdzniecības kanāla un Liepājas ezera jau izvietojuši brīdinošās zīmes, taču papildus uzmanību šīm vietām pievērsīs arī pašvaldības policija, nepieļaujot makšķernieku, slidotāju un citu interesentu atrašanos uz bīstamā ledus, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Sevišķi tiek aicināti vecāki izskaidrot saviem bērniem par bīstamību atrasties uz ledus, jo nepilngadīgie bieži vien nespēj izvērtēt situācijas nopietnību. Tiem, kas nepakļausies policijas brīdinājumiem, var tikt piemērots arī sods.

Gan biedrības "Liepājas ezeri" izpilddirektors Ēvalds Urtāns, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas sanāksmē norādīja, ledus struktūra šobrīd ir trausla, tādēļ īpaši bīstama. Ledus uz Liepājas ūdenstilpnēm ir veidojies kopā ar sniega kārtu, tādēļ, lai arī vizuāli iedzīvotājiem var šķist, ka ledus ir biezs, tā struktūra ir presēta sniega veidā, līdz ar to ar zemu elastību. Sevišķa bīstamība ir Liepājas ezerā, kurā ir straumes, kā arī ūdenstilpnēs, kas saistītas ar ezeru – Tirdzniecības kanālā, kā arī citviet.

Meteorologu prognozes rāda, ka tuvākajās dienās ne tikai turpināsies ledus kušana gaisa temperatūras ietekmē, bet gaidāms arī lietus, kas šo procesu paātrinās. Tāpat prognozes rāda vēja pastiprināšanos, kas veicinās ūdens līmeņa celšanos Tirdzniecības kanālā.

Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska sasauktajā civilās aizsardzības komisijā atbildīgo dienestu pārstāvji informēja, ka šobrīd pilsētā saistībā ar straujo sniega kušanu kritiskas situācijas nav novērotas. SIA "Komunālā pārvalde" kopīgi ar uzņēmumu "Liepājas ūdens" speciālistiem apseko pilsētas lietusūdens novadīšanas gūlijas un nepieciešamības gadījumā veic to tīrīšanu. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti ziņot pa tālruni 22011963 "Komunālās pārvaldes" operatīvajam dežurantam visu diennakti par vietām pilsētā, kurās veidojas lielākas peļķes un nepieciešama to atsūknēšana.