No 22. līdz 24.jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nams ielūdz uz liliju ziedu izstādi. Izstādes ietvaros 23.jūlijā pirmo reizi Biedrības namā lekciju par eksotiskajiem augiem lasīs pieredzējušais dārza eksperts Andrejs Svilāns, kā arī visu trīs dienu garumā būs iespēja aplūkot ne tikai ziedu kolekcionāru lilijas, bet arī mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko ziedu gleznu izstādi "Noslēpumainais pasaku dārzs", informē SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Daiva Priediena.

Dodoties uz liliju ziedu izstādi, aicinām pa ceļam izbaudīt biedrības "ETNO Liepāja" rīkoto Annas dienas amatnieku tirdziņu Rožu laukumā, kas norisināsies 23. un 24.jūlijā.

Šajā gadā Biedrības nama Foajē piesmaržinās liliju šķirnes no Aizputes ziedu audzētājas Ingūnas Vālodzes, Nīcas ziedu audzētājas Ritmas Kluces, kā arī  Nacionālā botāniskā dārza ziedu kolekcionāri un pārstāvji – Marutas Audares, Antras Balodes, Ainas Zobovas, Agras Straumanes, liliju ziedu kolekcijas. Tāpat arī Liliju ziedu izstādes laikā varēs baudīt mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko daudzpusīgo ziedu gleznu izstādi "Noslēpumainais pasaku dārzs". Darbi ir veidoti uz audekla ar eļļas krāsām un tajos ir redzami vasarīgi ziedi, tostarp lilijas, gleznoti ar dinamiskām un plūdenām līnijām, radot skatītājā patīkamas sajūtas par vasaras siltumu un tās burvību.


Piektdien, 23.jūlijā pulksten 14 liliju ziedu izstādi pirmo reizi papildinās bezmaksas lekcija ar ekspertu Andreju Svilānu, kurā tiks stāstīts par eksotiskajiem dārza augiem un to kopšanu, kā arī būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Savas karjeras laikā Andrejs Svilāns ir bijis ilggadējs Nacionālā botāniskā dārza direktors, kā arī sarakstījis vairākus desmitus zinātniskas un populārzinātniskas publikācijas. Ieeja lekcijā ir bez maksas, uzrādot derīgu "Covid–19" pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.

Ceturtdiena:
Pulksten 12 – 19 Foajē liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.
Piektdiena:
Pulksten 10 – 19 Foajē liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.
Pulksten 14 Kamerzālē lekcija par eksotiskiem augiem dārzā kopā ar Andreju Svilānu. Bezmaksas ieeja, uzrādot sertifikātu par par "Covid–19" vakcināciju vai pārslimošanu.
Sestdiena:
Pulksten 10 – 19 Foajē liliju ziedu izstāde kopā ar Ilzes Elizabetes Romančenko gleznu izstādi. Bezmaksas ieeja ikvienam interesentam.

Izstāde tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.