Iedzīvotāju balsojumā par mīļāko peldvietu šogad ir uzvarējusi Liepājas peldvieta pie stadiona, žurnālistiem šodien pavēstīja Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme.

Šogad Piekrastes balvas konkursā kopumā bija pieteiktas deviņas Zilā karoga kategorijas pludmales, kā arī iedzīvotāji aktīvi pieteikuši, viņuprāt, mīļākās peldvietas, kuras oficiālajā sarakstā nebija iekļautas.

Galvenā cīņa notika starp trim pludmalēm – Liepājas, Ventspils un Saulkrastu peldvietām. Tomēr vislielāko atbalstu saņēmusi Liepājas peldvieta pie stadiona, kam pagājušajā gadā piesārņojuma dēļ bija atņemts Zilais karogs. Ulme norādīja, ka viņam ir gandarījums par Liepājas peldvietas uzvaru šajā balsojumā, jo tas parāda, ka gada laikā ir veikti lieli uzlabojumi, lai pludmale atkal būtu tīra un labi apsaimniekota.

Liepājas pludmale balsojumā ieguvusi 1216 punktus, pārējām pludmalēm balsu bijis salīdzinoši mazāk.

Liepājas pludmale par uzvaru saņems piekrastes balvas karogu, kas turpmāk plīvos šajā pludmalē.

Piekrastes balva notika kampaņas "Mana jūra" laikā, kas veidota ar mērķi popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām un vērst uzmanību uz jūras piesārņojošajiem atkritumiem un citiem draudiem Baltijas jūrai un Latvijas piekrastei.