Ventspilī aizvadīts 17.Starptautiskais ziedu paklāju festivāls, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" pārstāve Dace Kalsere.

Festivālā galveno balvu ieguvis ziedu paklājs "Saldā bērnība", ko veidojušas floristes no Carnikavas un Salaspils. Otro vietu pieaugušo grupā izcīnījusi floristu grupa no Viļņas Lietuvā ar paklāju "Bērnības kaleidoskops", bet trešo vietu – apvienotā floristu grupa no Rīgas, Vaiņodes, Kandavas un Liepājas ar paklāju "Rotaļu lauks".

Skatītāju simpātijas balvu ieguvusi Krievijas komanda "Sapņotāji" no Sanktpēterburgas ar darbu "Debesīs raugos ar skaudīgām acīm un dievinu visu, kas dzīvs". Jauniešu grupā par labāko atzīts Vecumnieku junioru veidotais paklājs ar nosaukumu "Patieso redzam tikai ar sirdi".

Ziedu paklāju festivāls norisinājās Ventspils Pilsētas svētku laikā aizvadītajā nedēļas nogalē Ostas ielas promenādē. Festivālā piedalījās 34 floristu komandas no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Itālijas, Rumānijas un Polijas. Šogad ziedu paklāju devīze bija "Pasaule bērna acīm". Festivāla tēma ļāva floristiem un festivāla dalībniekiem brīvi interpretēt savu skatījumu par bērnu sajūtām un skatījumu uz pasauli.