Aizvadītā Jāņu nakts bijusi piektā aukstākā Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Vidējā gaisa temperatūra naktī no 23. uz 24.jūniju bija plus 6,8 grādi. Viszemākā gaisa temperatūra šajā naktī fiksēta Madonā – vien plus 3,5 grādi. Visaugstākā gaisa temperatūra bijusi Liepājā, taču tie arī bija vien plus 9,4 grādi.

Austrumlatvijā vietām novērota arī salna – temperatūra augsnes virskārtā bija mīnus 1 grāds.

Jāņu naktī daudzviet bija arī lietus. Visvairāk nolijis Stendē un Salacgrīvā – 12 stundās ap 50% no jūnija trešās dekādes normas. Savukārt vissausākā Jāņu nakts bija Latgalē – šo reģionu sasniedza vien reta lietus lāse.

Visaukstākā Jāņu nakts novērojumu vēsturē bija 1992.gadā, kad Zosēnos gaisa temperatūra noslīdēja līdz plus 0,7 grādiem, bet Mērsragā – līdz plus 1,1 grādam.

Savukārt pirms pusgada – Ziemassvētkos – vidējā diennakts gaisa temperatūra Ventspils un Pāvilostas novērojumu stacijās bija plus 6,5 grādi. Maksimālā gaisa temperatūra šajā dienā bija plus 4, plus 7 grādi, bet naktī uz 25.decembri – plus 6 grādi.