Līdz ar salu Latvijas upēs un ezeros ir izveidojusies plāna ledus kārtiņa, taču intensīvāka ledus veidošanās gaidāma turpmākajās dienās, līdz ar sala pieņemšanos spēkā.

To aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ledus veidošanās process Latvijas upēs un ezeros sākās līdz ar pirmo salu – tad izveidojās ledus pirmatnējās formas. Patlaban visos novados lēnākajos upju posmos jau ir izveidojusies pilna, vietām gan vēl nepilna ledus sega ar lāsmeņiem.

Daugavas augštecē, ārpus Latvijas teritorijas, upes virsmu jau klāj ledus kārta. Pagājušajā diennaktī ledus kārta uz ūdens Daugavā ir izveidojusies arī Pļaviņu–Jēkabpils posmā. Straujākajos upes posmos gan vēl tikai gar malām ir piesalas, bet pašā upē notiek intensīva vižņu iešana.

Pagaidām gan ledus segas biezuma mērījumi uz ūdenstilpēm nav veikti, jo ledus vēl ir pārāk plāns un uz tā atrasties ir bīstami.

Rīgas līcī un Baltijas jūrā, Latvijas teritoriālajos ūdeņos, ledus veidojas vēl salīdzinoši maz. Rīgas, Liepājas un Ventspils ostās ledus ir izveidojies tikai gar ūdenstilpju malām un nav biezāks par 5 centimetriem. Tikmēr Pērnavas līcī jau ir izveidojusies aptuveni 5–10 centimetrus bieza ledus kārta.

Turpmākajās dienās ledus veidošanās process būšot ļoti intensīvs. Ostās gan ledus kārta nespēs izveidoties, jo tam traucēs kuģu satiksme, līdz ar to problēmas ar satiksmi ostu akvatorijās nav gaidāmas.

Jau ziņots, kas šonedēļ otrajā pusē sals pieņemsies spēkā. Dienās gaisa temperatūra vietām noslīdēs līdz mīnus 17 grādiem, bet naktīs gaidāms mīnus 22 grādu sals. Liepājā tuvākajās piecās dienās paredz no mīnus 8 līdz mīnus 14.