Blakus Pētertirgum, Siena ielā 4, joprojām valda krass pretstats sakārtotajai tirgus teritorijai. Par to rakstījām pirms trim gadiem, bet nekas nav mainījies.

Pašā pilsētas centrā, Siena ielā 4, blakus Pētertirgum, kas ir novērtēts tūrisma objekts (pieminēts, piemēram, šajā ceļojumu blogā), gadiem ilgi atrodas nesakārtotas un nolaistas tirgus būdas. Kamēr Pētertirgus ieguvis sakārtotu teritoriju, kārtīgus tirdzniecības namiņus un arī paviljona fasāde ir atjaunota, turpat aiz žoga joprojām valda 90.gadu noskaņa.

Pirms trim gadiem, 2014.gada pavasarī, Siena ielā 4 izskatījās gandrīz tāpat kā šodien. Arī tad tur bija tirgošanās būdiņas, kurās pārsvarā tirgoja apģērbu. Toreiz bija plānots būdas demontēt, bet, kā redzams, tās daļēji joprojām atrodas turpat. Turklāt tieši uz Siena ielas pusi esošā teritorijas daļa ir apgrūtinājums visiem pilsētniekiem, kam tur jāpārvietojas. Šeit atrodas sabiedriskā transporta pietura, kuru apiet pa aizmuguri nav iespējams, jo cieši pie pieturas sienas ir tirgus būdas. Savukārt pieturas priekšpusē ietve ir ļoti šaura, kas apgrūtina pārvietošanos ne vien kājām, bet arī vecākiem ar bērnu ratiņiem vai cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Kā portāls noskaidroja Pētertirgū, tam ar šo teritorija joprojām nav nekāda sakara. Savukārt pilsētas domē uzzinājām, ka Siena iela 4 ir teritorija, kam piešķirts tirgus statuss, un arī šajā jomā nekas nav mainījies – atsevišķas atļaujas tirgotājiem nevajag. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele skaidroja: "Pašvaldība tirgus teritorijas īpašniekam SIA “NAMS-EL" atkārtoti novembrī nosūtīja vēstuli ar lūgumu uz steidzamu rīcību, uzsākot solītos būvdarbus (īpašnieks vasarā Būvvaldē iesniedzis tehnisko dokumentāciju un Būvvalde ir izsniegusi būvatļauju, apstiprinot būvprojektu minimālajā sastāvā). Līdz šim atbildi no īpašniekiem pašvaldība nav saņēmusi, darbi teritorijā vēl nav sākušies. Ja situācija jaunā gada pirmajā ceturksnī nemainīsies, pašvaldības speciālisti vērtēs iespējamos risinājumus situācijas novēršanai vai uzlabošanai".

Siena ielas 4 īpašnieki ir Juris Aizezers, Aloizs Norkus un Aļģirds Žaļims. Pēdējais ir arī SIA "Nams EL" īpašnieks, bet Norkus un Aizezers ir saistīti ar SIA "Liepājas Pētertirgus". Savdabīgi, ka Pētertirgus teritorija ir sakopta, bet tiem pašiem cilvēkiem tā arī neizdodas savest kārtībā citu savu īpašumu.