Kā ziņots iepriekš, Liepājā, Kuģinieku ielā 6, top pirmais kopienas dārzs, kurā ikvienam būs iespēja gūt prieku un gandarījumu gan no praktiskas darbošanās, gan kopā būšanas, tāpēc biedrība "Radi Vidi Pats" aicina līdz 14. martam iesūtīt savas dārza iekārtojuma skices uz e-pastu info@radividipats.lv ar norādi "kopienas dārza skice", informē biedrības sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Izmantojot teritorijas plānojumu ikviens aicināts izpaust savas idejas par dažādiem objektiem un to novietojumu dārzā. Ieteicams smelties iedvesmu no pirmās tiešsaistes darbnīcas, kurā liepājnieki apkopoja to, kas dārzā iederētos, piemēram:

– dārza pamatlietas – dažādas augu kastes (augstās dobes), komposta kaste/es.

– apsaimniekošanas lietas – atkritumu šķirošanas konteineri, ūdens savākšanas tvertnes, novietne darba rīkiem, velonovietne,

– izklaides un atpūtas elementi – atpūtas zona ar soliņiem, galdiņiem, guļamtīkliem, skatuve, āra picu krāsns, ugunskura vieta, bērnu stūrītis ar smilšu kasti, šūpolēm u.tml.

Skiču formāta izvēle ir brīva, pēc katra iespējām, tā var būt gan datorgrafikā, gan zīmētā formā, gan video, gan vizualizējot citādi.

Lai gan ideju lidojums ir neierobežots, dārza iekārtojumā nepieciešams ņemt vērā gan drošības aspektus, kas pēc ideju apkopošanas tiks apspriesti ar Liepājas pilsētvides speciālistiem un ietekmēs dārza iekārtojumu, gan arī, piemēram, liepājnieku iemīļoto taciņu pār pļavu, tuvumu ceļam un samērīgu resursu izlietojumu, dodot priekšroku otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem un ilgstpējīgai resursu apritei. Plašāka informācija un teritorijas plānojums pieejams www.radividipats.lv. Kopienas dārzs tiek veidots projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros.

Projektu “Radi Liepāju pats” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".