Demokrātijas festivāls, kurš šogad notiks 28. un 29. jūlijā Kuldīgas pilsētas dārzā, savu iesildīšanos un Demokrātijas kafejnīcu rīkoja Liepājā. Sadarbībā ar biedrības "Zaļā brīvība" iniciatīvu "Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem" festivālā būs padomāts, lai tas ir draudzīgs ne tikai apmeklētājiem, bet arī videi, piedāvājot gan depozīta glāzes, gan citus vairākkārt izmantojamus resursus, portālu informēja Ilze More.

Biedrība "Radi vidi Pats", piedalīsies festivālā un aicina arī citus liepājniekus piedalīties, vai nu klātienē vai sekojot līdzi sociālajos tīklos Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter.

29. jūlijā pulksten 12.15 "Zaļā brīvība" organizēs stāstījumu "Kas ir enerģijas demokrātija?". Par enerģētikas neatkarības principiem, energokopienām, kā arī par enerģijas pieejamības un nabadzības mazināšanas aspektiem stāstīs Zaļās brīvības biedrs un Rīgas Tehniskās Universitātes pētnieks Miķelis Dzikēvičs. Festivāla dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par enerģijas tēmu, no jauna izvērtēt savu pieredzi, kā arī neformālā gaisotnē uzdot jautājumus un par tiem diskutēt.

Kā norāda organizatori, festivāls ir paštaisīti demokrātijas svētki, kas nozīmē, ka jebkuram interesentam tiek dota iespēja eksperimentēt ar dažādiem pasākumu formātiem, kuru mērķis ir palīdzēt attīstīt prasmes, kas noderīgas, dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā, pievērst uzmanību sabiedrībā aktuālām tēmām un svinēt svētkus par godu demokrātijai.

Tāpat kā iepriekšējos gados festivālu atklās sarunu vakars "Demokrātijas kafejnīca", kurā apmeklētāji pēc nejaušības principa tiks sēdināti pie galdiņiem, lai kāda slepenā viesa vadībā risinātu sabiedrībā aktuālas tēmas. Būs izrāde "Deķis", kas radīta pēc Latvijas Satversmes motīviem, foruma teātris, kas ļaus pašiem apmeklētājiem uzvest nelielas etīdes, lai meklētu risinājumus dažādām ikdienas situācijām. Būs demokrātijas spēles, diskusijas, pikniks, dzīvā bibliotēka, un darbosies mantu maiņas punkts. Neiztrūks arī kritiskās nots – festivālā tiks izspēlēta tiesas prāva, kur uz apsūdzēto sola tiks sēdināta demokrātija. Būs dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem. Noslēgumā paredzēta kopīga izkustēšanās Demokrātijas  diskotēkā.

Vairāk par festivālu: www.demokratijasfestivals.lv.