Šīs nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī no pulksten 9 līdz 16 Rožu laukumā norisināsies Latvijas amatnieku un mājražotāju dižtirgus. Godā tiks celti lauku labumi no vistālākajiem Latvijas novadiem, informē Biedrības "ETNO Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Rudens ražas svinēšana jau izsenis iezīmē lauku darbu pabeigšanu ar bagātīgu saimnieku dižošanos par pilnajiem apcirkņiem. Ir īstais laiks celt galdā visus vasarā sarūpētos labumus. Arī šonedēļ Rožu laukumā mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas divu dienas garumā piedāvās iegādāties rudenīgus dzērienus un sīrupus, Latvijā ievāktu medu un dažādus sezonālos našķus, kā arī zemnieku saimniecībās sarūpētus piena un gaļas un zivju produktus. Rudens svētku dižtirgū varēs sastapt arī rosīgos amatniekus – būs iespējams apskatīt un iegādāties keramikas un koka darinājumus, rotas, kā arī ziemai noderīgos vilnas adījumus, ādas izstrādājumus.

Lai jūsu ģimenes mielasts būtu dabīgs un garšīgs, Latvijas mājražotāji iesaka iegādāties galveno spēka un veselības avotu: pašu ražotus lauku produktus no zemnieku saimniecībām. Šobrīd uz dzīvi Latvijas laukos atgriežas daudz jauno zemnieku, uzsāk savu ražošanu un meklē jaunus veidus kā savus ražojumus piedāvāt pilsētniekiem. Zaļais dzīves veids ir aktuāls arī ģimenēs, kur aug mazi bērni. Tādēļ biedrība "ETNO Liepāja" rūpējas un rīko amatnieku un mājražotāju dižtirgu, lai mūsu galdos būtu ekoloģiskas izcelsmes produkti.

Šonedēļ Rožu laukumā sabrauks amatnieki un mājražotāji no vistālākajiem Latvijas novadiem. Būs Latvijā ražotas BQQ mērces, svaigo sieru ražotāji no Skrīveriem un Talsu novada, būs kūpināto zivju produkcija no Engures, varēs nogaršot iecienītos "Dabas spēka" produktus un to "patriotiskos plāceņus" un mājas kūpinājumus no Limbažiem un Lapmežciema. No gardumiem tirdziņā būs pieejami visdažādākie konditorejas izstrādājumi, mājas kūkas, arī populārie Skrīveru saldumi un konfektes "Gotiņa". Varēsiet iegādāties medu dažādās garšās , ķiploku karameles, arī sīrupus no priežu pumpuriem un dabīgajām Latvijas ogām un augļiem.

Tirdziņš neizpaliks bez amatnieku meistaru izstrādājumiem, kas noderēs kā jaukas dāvanas. Katra darināta induviduāli un daudzreiz nopērkama tikai vienā eksemplārā. Amatnieku darinājumi būs piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tirdziņā varēs atrast latviskas piespraudes, tuneļšalles un cepures no Lielvārdes, adītus tērpus no Mārupes, vilnas mēteļus no Salaspils, arī etnogrāfiskas sudraba rotas. Tāpat būs iespējams atrast smaržīgu kosmētiku, krēmus ar Latvijas dzintara daļiņām, melnās keramikas izstrādājumus, izšūtus dvielīšus ar personificētiem uzrakstiem, koka izstrādājumus kā arī daudz ko citu.

Rudens ražas svētku tirgus būs īstā vieta jūsu ģimenei, kur atrast un iegādāties visu vajadzīgo un veselīgo! Dižtirgus apmeklētājus aicinām būt atbildīgiem un ievērot norādes par sejas aizsargmasku  lietošanu, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību.