Latvijas Arhitektu savienība no 1.maijam līdz 22.jūnijam aicina pieteikt darbus 2023.gada Latvijas Arhitektūras gada balvai – ikgadējam konkursam ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras sasniegumus un stimulēt augstvērtīgas arhitektūras attīstību. Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija, informē Latvijas Arhitektu savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Gorska.

Tāpat kā citus gadus, atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās vērtēs divu veidu darbus – objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un citus sarīkojumus, kā arī jebkuru citu arhitektūras notikumu). Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas izstrādāta būvkultūras koncepcijas ieviešanai saskaņā ar Davosas deklarāciju un piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus. Tie ir: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija: Mantens Devrīnts, beļģu arhitekts, arhitektūras un dizaina biroja "Sampling" vadošais partneris un žūrijas priekšsēdētājs, Zane Tetere-Šulce, arhitektūras biroja "OAD" (Open Architecture Design) dibinātāja un vadošā arhitekte, Ilze Ratniece, būvniecības uzņēmuma SIA "Rem Pro" vadošā arhitekte, Anda Kursiša, Latvijas Arhitektu savienības Valdes locekle un arhitektu biroja "Virtu" īpašniece, Normunds Tirāns, būvinženieris, inženierzinātņu doktors, praktizējošs būvkonstruktors un būvkonstrukciju projektēšanas biroja SIA "IG Kurbads" vadītājs, Edgars Neilands,  arborists, dārznieks un uzņēmuma SIA "Labie koki" vadītājs, Kaspars Vanags, mākslas kritiķis, kurators un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors.

Darbu pieteikšanas termiņš ir no 2023.gada 1.maija līdz 2023.gada 22.jūnijam (agrā pieteikšanās līdz 29.maijam). Finālistu un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks izziņots 2023.gada augustā. Balvas pasniegšanas ceremonija plānota 2023.gada 6.oktobrī.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Plašāka informācija Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 nolikums: www.latarh.lv/gada-balva/nolikums/.
Iepriekšējo gadu uzvarētāji: www.latarh.lv/gada-balva/visu-gadu-uzvaretaji/.