Vides izglītības fonds un kampaņa "Mana jūra" ikvienu aicina piedalīties Piekrastes Tīrradē, kas notiks septembrī. Tās laikā kopīgi tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste.

Iniciatīvas nosaukums "Piekrastes Tīrrade" ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam, informē sabiedrisko attiecību speciāliste: Sanita Rībena.

"Tīrrade" ir saliktenis, ko veido divi vārdi – "tīrs" un "radīt". Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

"Piekrastes Tīrrade" notiks katru sestdienu vairākās piejūras pašvaldībās, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide. 1.septembrī tiks sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala, 8. septembrī - Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī Tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī - Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, savukārt pēdējā mēneša sestdienā - 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.

Piekrastes Tīrrade tiks koordinēta, visas Latvijas piekrasti sadalot īsākos posmos - vidēji ir 3,5 km garumā. Elektroniski reģistrējoties www.tirrade.lv katram jau šobrīd ir iespēja izvēlēties, tieši kuru posmu kurā datumā ir vēlme sakopt.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna laikā no pulksten 10 līdz 14. Noteiktajā datumā plkst. 10.00 dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no "Piekrastes Tīrrades" posmu koordinatoriem, kurš ikvienam izsniegs maisus un cimdus, instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu.

Katram Piekrastes Tīrrades dalībniekam tiks piešķirti divi dažādu krāsu maisi, viens no tiem domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS "BAO" būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros, savukārt sākot no 14, sadarbībā ar piejūras pašvaldībām, sāksies atkritumu izvešanas darbi no piekrastes.

Oktobra sākumā organizatori dalīsies ar apkopoto informāciju par kopējo savākto atkritumu daudzumu, kā arī varēs sniegt datus par savāktajiem plastmasas un bīstamajiem atkritumiem.

Vairāk informācijas un reģistrācija dalībai "Piekrastes Tīrradē" mājaslapā www.tirrade.lv.