Lai sabiedrībā rosinātu diskusiju par to, kā Latvijā attīstīt zaļāku ražošanu, izveidot mūsdienu industriālos parkus un kopumā veicināt atbildīgāku uzņēmējdarbību, Liepājas valstspilsētas pašvaldība un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde aicina ikvienu trešdien, 20.oktobrī, piedalīties forumā "Latvija ceļā uz atbildīgāku un zaļāku ražošanu – starts Liepājā", informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Šī gada oktobrī tiek uzsākta lokālplānojuma apspriešana Latvijā lielākajai industriālajai teritorijai, kas noteiks Liepājas pilsētas nozīmīgas (vairāk nekā 120 ha) daļas – rūpnieciskās zonas – nākotni. Latvija ir ceļā uz atbildīgāku un zaļāku ražošanu, tostarp arī Liepājas attīstības plāns paredz līdz šim slēgto bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritoriju atvērt iedzīvotājiem un attīstīt zaļu un mūsdienīgu industriālo parku. Kā Liepājas industriālā parka attīstības iecere saskan ar kopējo Latvijas tautsaimniecības, Eiropas Savienības zaļā kursa un ilgtspējas perspektīvu? Uz šiem un citiem jautājumiem meklēsim atbildes konferencē "Latvija ceļā uz atbildīgāku un zaļāku ražošanu – starts Liepājā".

Konference norisināsies trešdien, 20.oktobrī, no pulksten 13 līdz 16. Ikviens interesents aicināts piedalīties forumā un diskusijā tiešraidē Delfi.lv, Leta.lv, kā arī @Liepajalv un @LiepajasSEZ Facebook kontā.

Konferencē piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, ar prezentāciju "Liepājas industriālais parks – kāpēc un kāds?" uzstāsies Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, tāpat plānots, ka Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Mārtiņš Zemītis prezentēs tēmu "Eiropas Zaļais kurss: Kas jāņem vērā Liepājas industriālā parka attīstībai?", AS "KPMG Baltics" ilgtspējas pakalpojumu vadītāja Latvijā Ieva Kustova uzstāsies ar prezentāciju "Zaļā industriālā parka attīstības perspektīvas un potenciālais pienesums tautsaimniecībā".

Forumā un piedalīties diskusijā aicināts  "Liepāja Steel" valdes priekšsēdētājs Guntars Senkāns, "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars pastāstīs par  zaļo transformāciju, banku lomu un iespējām uzņēmējiem, savukārt Liepājas pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs prezentēs Liepājas industriālā parka teritoriju pilsētvidē, Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga pastāstīs par Vides aspektu nozīmību vēsturiskās rūpnīcas teritorijas attīstībā un Liepājas pieteikuma titulam "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" projekta vadītāja Inta Šoriņa iepazīstinās konferences dalībniekus ar kultūras integrāciju postražošanas telpā un Eiropas piemēriem.

Diskusiju vadīs pilsētplānošanas eksperts Neils Balgalis, un tās laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem:

• Kādai jābūt nākotnes ražošanai Latvijā?
• Kā Liepājā var veicināt Latvijas globālo konkurētspēju?
• Kā kopējā industriālā parka attīstības iecere saskan ar Latvijas tautsaimniecības, Eiropas Savienības zaļā kursa un ilgtspējas perspektīvu?
• Kādi ir Latvijas un Liepājas ieguvumi no zaļa un mūsdienīga industriālā parka izveides?

Ikviens interesents varēs sekot līdzi konferencei tiešraidē un uzdod interesējošos jautājumus diskusijas dalībniekiem Liepājas pilsētas Facebook konta Liepajalv un @LiepajasSEZ komentāru sadaļā. Pēc tiešraides Facebook būs pieejams foruma ieraksts.