Sagaidot Pirmo Adventa svētdienu, 28.novembra vakarā pilsētā iemirdzēsies svētku dekorācijas un līdz ar tām arī galvenā Ziemassvētku vēstnese – Liepājas galvenā egle Rožu laukumā. Brīnumu un spožu gaismiņu pilnajā pilsētā lielā egle priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus ne tikai ar savu krāšņumu, spožajām rotām un kuplumu, bet arī ar muzikāliem priekšnesumiem un sarunām, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Jau šo svētdien, Pirmajā Adventā, no pulksten 15 līdz 19 būs iespēja ne tikai apskatīt un iepazīties ar šī gada Liepājas galveno egli, bet arī dziedāt līdzi iemīļotām Ziemassvētku dziesmām, gan arī uzrunāt lielo egli, baudot dzīvas un aizraujošas sarunas. Īpaši lielā egle gaidīs tieši mazākos pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Lai svētku gaidīšanas laiks būtu īpaši skaists un rastu iespēju pēc iespējas plašākam mazo liepājnieku lokam izbaudīt brīnumaino egli, sarunas ar to turpināsies visās nedēļas nogalēs līdz Ziemassvētkiem – katru Adventa laika sestdienu un svētdienu – 4. un 5.decembrī, 11. un 12.decembrī un 18. un 19.decembrī no pulksten 12 līdz 16.

Galvenās Liepājas pilsētas egles augstums ir 12 metri, platums (pie pamatnes ) – 10 metri. Egle veidota uz metāla karkasa – no aptuveni 700 mazām eglītēm, kas iegādātas stādaudzētavā.

Lielā egle Rožu laukumā uz metāla karkasa pirmo reizi tika veidota, sagaidot 1999.gada Ziemassvētkus. Toreiz un vēl kādu gadu pēc tam šī egle atradās Rožu laukuma centrā (kur šobrīd ir Adventa vainags un izgaismotais tiltiņš). Nu jau vairākus gadus pilsētas galvenā egle atrodas zālienā pie Rožu laukuma, lai tā būtu pieejama un apskatāma visā savā krāšņumā.