Sestdien, 28.augustā, LOC Arēnā otro gadu pēc kārtas norisinājās savs Liepājas krastu mačs basketbolā, kurā spēkiem mērojās "Jaunliepājas" un "Vecliepājas" basketbola komandas. Interesantā un pavērsieniem bagātā spēlē "Vecliepājas" basketbolistiem izdevās revanšēties saviem pretiniekiem ar rezultātu 280:272.

Šāda veida pasākums Liepājā norisinājās jau otro gadu pēc kārtas un tajās kopumā piedalījās 16 dažādu nozaru komandas gan no Jaunliepājas, gan Vecliepājas. Atgādinām, ka tieši pirms gada tika organizēts pirmais šāda veida pasākums, kurš kopumā pulcēja tikpat basketbola komandas. Notikumiem un emocijām bagātā spēlē tikai tās izskaņā par pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Jaunliepājas" basketbolisti, kuri ar rezultātu 270:264 pārspēja "Vecliepājas" komandu.

Šogad virknējumi bija nedaudz pamainījušies, taču neskatoties uz to kopumā tiks aizvadītas 8 basketbola spēles un laukumā spēkiem mērojās FK Kurši, Liepājas volejbola izlase, sporta klubs "Power House", SIA "UPB", ugunsdzēsēji, Liepājas cietums, policija, jūras spēki, Jaunliepājas un Vecliepājas meiteņu izlases. Tāpat amatieru izlase meta izaicinājumu profesionāļu komandai BK "Liepāja", kā arī mūziķi sacentās ar aktieriem un dienas noslēgumā Liepājas Dome mērojās spēkiem ar uzņēmēju izlasi.

Kā pirmie šo basketbola festivālu iesāka FK "Kurši" pret "Liepājas volejbola izlases" basketbolistiem. Spēle abu komandu izpildījumā ritēja punkts punktā, tomēr galotnē nedaudz pārāki bija florbolisti, tādējādi pirmo spēli noslēdzot "Jaunliepājas" komandas labā ar rezultātu 24:21. Rezultatīvi un līdzvērtīgi ritēja arī dienas otrā spēle starp "Power House" un SIA "UPB" komandām. Šī spēle palika bez uzvarētāja, jo noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu (36:36), tādējāi pēd divām spēlēm Jaunliepājas komandai saglabājot nelielu vadību – 60:57.

Trešajā spēlē spēkiem mērojās ugunsdzēsēji pret Liepājas cietums apsardzes darbiniekiem. Acīmredzami "cietums" sastāvā bija redzami vairāki labi pilsētās pazīstami basketbolisti, kuri jokus meta pie malas un komanda veica pirmo nopietno un lielo izrāvienu "Vecliepājas" komandas labā, atsevišķi uzvarot cīņu ar (44:22), bet kopvērtējumā Vecliepājai + 19 (101:82). Dienas ceturtajā spēlē "Policijas" komandai izdevās rezultāta starpību nedaudz sadeldēt, pārspējot "Jūras spēku" komandu ar 3 punktu pārsvaru (36:33), tomēr Vecliepājas vadību joprojām bija itin droša – 134:118.

Dienas piektajā spēlē laukumā spēkiem mērojās meiteņu komandas, kur pārākas bija Vecliepājas basketbolistes ar rezultātu (28:18), tādējādi pārsvaru palielinot jau itin nopietnu – 162:136. Toties sestajā dienas spēlē situācija uz tablo ļoti stauji izmainījās, kad Jaunliepājas komandas krāsas aizstāvēja BK "Liepāja" basketbolisti. Lai arī Vecliepājas pārstāvji "Amatieru basketbola čempionāta izlase" dažkārt spēja izrādīt ļoti cienījamu pretestību, tomēr piekāpās daudz pieredzējušākajiem basketbolistiem ar rezultātu 48:72, tādējādi rezultāta starpība pirms pēdējām divām izšķirošajām cīņām bija sarukusi pavisam minimāli – 210:208 par labu Vecliepājai.

Dienas pirmspēdējā cīņā laukumā izgāja mūziķu komanda, pārstāvot Jaunliepājas pusi, kuriem pretim stājās aktieru komanda no Vecliepājas. Mūziķi apliecināja savu meistarību, izcīnot atsevišķi uzvaru ar rezultātu 38:34. Līdz ar to, rezultāts pirms pēdējās spēles starp uzņēmējiem un Pašvaldības komandu vēstīja jau 246:244 par labu Jaunliepājas pārstāvjiem.

Pēdējās spēles cena bija ļoti augsta un to labi apzinājās abas basketbola komandas. Par prieku visiem klātesošajiem skatītājiem spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās divās minūtēs. Tās aukstasinīgi nospēlēja Pašvaldības basketbolisti, kuri pateicoties Modra Šveiduka tālmetieniem spēja lauzt mača gaitu un izcīnīt tik ļoti svarīgu panākumu ne tikai savai komandai, bet arī visai "Vecliepājas" komandai ar rezultātu 280:272, tādējādi revanšējoties "Jaunliepājas" komandai par piedzīvoto neveiksmi iepriekšējā gada krastu mačā.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī labākais tālmetienu izpildītājs un par to jau otro gadu pēc kārtas kļuva neviens cits kā BK "Liepāja" basketbolists Roberts Krastiņš, kurš finālā guva 18 punktus, neatstājot nekādas cerības saviem tuvākajiem konkurentiem.

Pasākuma organizatori vēlas pateikt lielu paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par atsaucību. Īpašs paldies Porzingis Family Foundation par sarūpētajiem sporta krekliņiem, kuros laukumā varējām redzēt ne tikai abas Liepājas komandas, bet arī visus tiesnešus un organizatoru pārstāvjus. Līdz ar to, organizatori ir cerības pilni šo pasākumu Liepājā ieviest kā ikgadēju tradīciju vienkopus sapulcināt dažādāko nozaru speciālistus.

Krastu mača kopējie rezultāti, 28.augusts:
FK "Kurši" (Jaunliepāja) – "Liepājas volejbola izlase" (Vecliepāja) 24:21
"Power House" (Jaunliepāja) – SIA "UPB" (Vecliepāja)  36:36
"Ugunsdzēsēji" (Jaunliepāja) – "Liepājas cietums" (Vecliepāja) 22:44
"Policija" (Jaunliepāja) – "Jūras spēki" (Vecliepāja)  36:33
"Jaunliepājas meiteņu izlase" – "Vecliepājas meiteņu izlase" 18:28
BK "Liepāja" (Jaunliepāja) – "Amatieru izlase" (Vecliepāja) 72:48
"Liepājas mūziķi" (Jaunliepāja) – "Liepājas aktieri" (Vecliepāja) 38:34
"Liepājas uzņēmēji" (Jaunliepāja) – "Liepājas Dome" (Vecliepāja) 26:36

JAUNLIEPĀJA – VECLIEPĀJA 272:280