Sestdien, 16.septembrī, LOC arēnā ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Liepājas krastu mačs basketbolā, kurā spēkiem mērojās "Jaunliepājas" un "Vecliepājas" basketbola komandas. Trīspadsmit stundu garajā basketbola spēlē jeb "maratonā" pie trešās uzvaras pēc kārtas tika "Vecliepājas" basketbolisti, kuri šoreiz uzvaru izcīnīja ar rezultātu 481:457.

Šāda veida pasākums Liepājā norisinājās jau ceturto gadu pēc kārtas un tajās kopumā piedalījās 24 dažādu nozaru komandas gan no Jaunliepājas, gan Vecliepājas. Atgādinām, ka pirmajā krastu mačā 2020.gadā emocijām bagātā spēlē tikai tās izskaņā par uzvarētājiem kļuva "Jaunliepājas" basketbolisti, kuri ar rezultātu 270:264 pārspēja "Vecliepājas" komandu. Savukārt ne mazāk spraigi notikumi risinājās arī 2021.gadā, kur "Vecliepājas" komandai izdevās revanšēties ar rezultātu 280:272. Iepriekšējā gadā pie otrās uzvaras pēc kārtas tika "Vecliepājas" basketbolisti, kuri šoreiz uzvaru izcīnīja pārliecinoši ar rezultātu 407:358.

Šogad virknējumi bija nedaudz pamainījušies, bet kopumā komandu skaits bija ļoti līdzīgs. Kopumā tika aizvadītas 12 basketbola spēles un laukumā spēkiem mērojās "Jensen metal", "AE Partner", "CTB" un "UPB" uzņēmuma pārstāvji, FK "Kurši", Liepājas futbola izlase, Valsts Tehnikums, zemessardze, robežsardze, sporta klubi "Power House" un "CF Liepāja", LOC, ugunsdzēsēji, Liepājas cietums, policija, jūras spēki, Jaunliepājas un Vecliepājas meiteņu izlases. Tāpat amatieru izlase meta izaicinājumu profesionāļu komandai BK "Liepāja", kā arī mūziķi sacentās ar aktieriem un dienas noslēgumā Liepājas Pašvaldība mērojās spēkiem ar uzņēmēju izlasi.

Kopumā 12 aizvadītajās spēlēs abi pilsētas krasti uzvaras dalīja uz pusēm. Dienas ievadā veiksmīgāk darbojās Jaunliepājas basketbolisti, kuri ilgu laiku turējās vadībā un līdz pat tālmetienu konkursam komandas pārsvars pār "Vecliepājas komandu" sasniedza teju 40 punktus. Mača lūzums notika tālmetienu laikā, kur Vecliepājas basketbolistiem bija stipri labāki rezultāti, tādējādi atgūstot minimālu vadību un ieviešot intrigu šajā cīņā no jauna.

Īpaši skatāma bija viena no pēdējām cīņām starp  BK "Liepāja" un amatieru izlasēm, kur laukumā bija vērojams ļoti augstvērtīgs basketbols. Rezultatīvā un spraigā cīņā nedaudz pārāki bija BK "Liepāja" jaunieši, kuri izcīnīja uzvaru ar rezultātu 46:43, tādējādi samazinot Jaunliepājas komandas deficītu pirms pēdējās spēles līdz nieka 10 punktu starpībai (430:440).

Jaunliepājas komandas liktenis tika atstāts uzņēmēju rokās, kuriem jau ierasti pēdējos gados pretim stājās Pašvaldības basketbolisti. Iepriekš nedaudz veiksmīgāk bija sekmējies uzņēmējiem, kuri tikai reizi ir ļāvuši Pašvaldības darbiniekiem būt labākiem, taču šoreiz Pašvaldības basketbolisti jau no pirmajām sekundēm pārņēma vadību un beigās izcīnīja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 41:27, tādējādi uzstādot galarezultātu 481:457 par labu "Vecliepājas" komandai.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī labākais tālmetienu izpildītājs un par to kļuva "Robežsardze" komandas pārstāvis Dainis Ulpis, kurš ļoti rezultatīvā finālā pārspēja amatieru izlases snaiperi Arni Ati. Savukārt par meistarības konkursa labāko dalībnieku kļuva BK "Liepāja" spēlētājs Gustavs Emīls Arājs, kurš finālā sīvā cīņā bija nedaudz pārāks par "UPB" dalībnieku Elvi Šķilvaltu.

Pasākuma organizatori vēlas pateikt lielu paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par atsaucību. Īpašs paldies "Porzingis Family Foundation" par sarūpētajiem sporta krekliņiem, kuros laukumā varējām redzēt ne tikai abas Liepājas komandas, bet arī visus tiesnešus un organizatoru pārstāvjus.

Krastu mača kopējie rezultāti (16.septembris):

"CTB" (Jaunliepāja) – "UPB" (Vecliepāja) 15:28
"Jensen Metal" (Jaunliepāja) – "AE Partner" (Vecliepāja) 44:31
"Valsts Tehnikums" (Jaunliepāja) – "LOC" (Vecliepāja) 21:41
"Power House" (Jaunliepāja) – "CF Liepāja" (Vecliepāja) 22:18
"Zemessardze" (Jaunliepāja) – "Robežsardze" (Vecliepāja) 32:34
"Policija" (Jaunliepāja) – "Cietums" (Vecliepāja) 50:14
"Jūras spēki" (Jaunliepāja) – "Ugunsdzēsēji" (Vecliepāja) 43:38
"Jaunliepājas meiteņu izlase" – "Vecliepājas meiteņu izlase" 35:14
FK "Kurši" (Jaunliepāja) – "Futbola izlase" (Vecliepāja) 20:27
Tālmetienu konkurss: "Jaunliepāja" – "Vecliepāja" 80:122
"Liepājas mūziķi" (Jaunliepāja) – "Liepājas aktieri" (Vecliepāja) 22:30
BK "Liepāja" (Jaunliepāja) – "Basketbola amatieru izlase" (Vecliepāja) 46:43
"Uzņēmēji" (Jaunliepāja) – "Liepājas Pašvaldība" (Vecliepāja)  27:41
Jaunliepāja – Vecliepāja 457:481