Liepājas Olimpiskā centra Tenisa hallei tiek rosināts piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu, vienlaikus iekļaujot to nacionālās sporta bāzes "Liepājas Olimpiskais centrs" sastāvā, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts, ziņo LETA.

Rīkojuma projektu izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija, kura uzsver, ka Tenisa hallei šāds statuss nepieciešams, lai radītu apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā.

IZM norāda, ka, lai pārliecinātos par sporta bāzes atbilstību likumā minētajiem nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumiem, ministrijas pārstāvji pirms gada veica tās sākotnējo pārbaudi.

Pārbaudes laikā tika secināts, ka sporta bāzi veido nekustamais īpašums, kas sastāv no zemes vienības 20 135 kvadrātmetru kopplatībā un piecām būvēm - slēgtiem tenisa kortiem, tenisa āra laukumiem, tenisa iesildīšanās laukuma, pludmales volejbola laukumiem un autostāvvietas, kas atrodas Liepājā, Liedaga ielā 7.

Pēc IZM sniegtās informācijas, sporta bāzē 5988 kvadrātmetru platībā pieejami pieci slēgti tenisa korti ar cieto segumu un iesildīšanās zonu. Fitnesa zāle aprīkota ar jaunākas paaudzes trenažieriem un treniņu inventāru, "Baltā zāle" ir pielāgota "TRX" jeb "visa ķermeņa izturības treniņam" un brīvo kustību, grupu un individuāliem treniņam, kas izmantojama arī kā konferenču zāle un tenisa sacensību laikā kā spēlētāju atpūtas telpa, bet "Sarkanā zāle" paredzēta nelielu grupu treniņiem.

Pie sporta bāzes 15 300 kvadrātmetru teritorijā izvietoti četri atklāta tipa tenisa korti ar cieto segumu un iesildīšanās siena, kā arī seši pludmales tenisa vai pludmales volejbola laukumi. Sporta bāzē ir pieejams informācijas centrs.

Tāpat paredzētas telpas administrācijai, ģērbtuvēm, sporta preču veikalam un kafejnīcai. Tiek nodrošināta arī rakešu stīgošana.

Nekustamais īpašums ierakstīts uz SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" vārda. IZM uzsver, ka šī tenisa halle ir daļa no organizācijas īpašumā esošā sporta kompleksa "Liepājas Olimpiskais centrs", kā arī to, ka sporta bāze tika nodota ekspluatācijā 2019.gadā un ir speciāli tenisam radīts sporta objekts.

Tāpat norādīts, ka ministrijā ir saņemta informācija no Liepājas Olimpiskā centra par sporta bāzes tenisa seguma atbilstības sertifikātu, apliecinot, ka tenisa laukuma marķēšana tika veikta saskaņā ar Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) prasībām un tenisa spēles noteikumiem.

Apliecinājumu tam, ka būve atbilst ITF standartiem, ir sniegusi arī biedrība "Latvijas Tenisa savienība", kas ir tenisā atzītā sporta federācijā Latvijā.

IZM uzsver, ka rīkojuma projekts ietekmēs pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumu daļu, samazinot pašvaldības budžeta ieņēmumus par ienākumiem no nekustamā īpašuma nodokļiem. Likums "Par nekustamā īpašuma nodokli" nosaka, ka ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai, tāpēc pašvaldībai samazināsies gūtie ienākumi.

Ministrijā skaidro, ka Liepājas pilsētas pašvaldība ir SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" viens no īpašniekiem, kā arī to, ka pašvaldība neiebilst šāda statusa piešķiršanai.

Ministru kabineta rīkojuma projekts stāsies spēkā no tā publicēšanas dienas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".