Talantīgais norvēģu pilots Ulivers Sūlbergs šajā nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrajā posmā, "Rally Liepāja", kamēr pašmāju favorīts Mārtiņš Sesks izstājās, ziņo LETA.

18 gadus vecais Sūlbergs karjeru sāka, startējot ar Latvijas licenci, bet tagad ir zem Zviedrijas karoga.

Ar "Volkswagen Polo Gti R5" spēkratu startējušais norvēģis svētdien uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem, bet sestdien viņš bija ātrākais divos no četriem "dopiem".

Otro vietu izcīnīja pieredzējušais norvēģis Mads Estbergs, bet trešais bija krievs Aleksejs Lukjaņuks. "Citroen C3 R5" auto piloti Sūlbergam zaudēja attiecīgi 20,1 un 37,2 sekundes.

Estbergs gan šonedēļ piedalījās ārpus ERC ieskaites.

Pirms pēdējiem diviem posmiem 17. kopējā ieskaitē un pirmais "ERC3 Junior" klasē bija Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci, taču latviešu ekipāža Stroķacs tramplīnā piezemējās uz auto priekšgala, sabojājot "Ford Fiesta" spēkratu.

Līdz ar to kopējā ieskaitē labāko rezultātu no latviešiem sasniedza Reinis Nitišs un Andris Mālnieks ("Ford Fiesta"), kuri ieņēma 18.vietu.

Pēc posma Liepājā Eiropas čempionāta posmi paredzēti arī Portugālē (17.–19.septembris), Kiprā (16.–18.oktobris), Ungārijā (6.–8.novembris) un Spānijā (26.–28.novembris). Pirmais posms norisinājās no 24. līdz 26.jūlijam Itālijā.