Liepājā no 4. līdz 6.jūnijam Latvijas vīriešu volejbola izlase aizvada CEV Eiropas Zelta līgas otro ciklu, kurā cīnīsies grupā ar Beļģijas, Spānijas un Igaunijas valstsvienībam.

Trešdien pirms turnīra oficiālās dienas Liepājas Sporta spēļu skolas (LSSS) audzēkņiem bija iespēja aizvadīt volejbola treniņu izlases galvenā trenera Avo Kēla virsvadībā, piedaloties arī izlases spēlētājiem – Atvaram Ozoliņam, Edvartam Buividam, Kristapam Platačam un Kristapam Šmitam.

LSSS direktors Guntars Kikučs stāsta: "Liels paldies Latvijas Volejbola federācijai (LVF), ka Liepājā pirmo reizi notiek šādas augsta mēroga sacensības. Un līdz ar to ir iespēja mūsu sporta skolas audzēkņiem piedalīties koptreniņā, ko vada galvenais Latvijas vīriešu izlases treneris, tas ir tiešām liels pagodinājums."

Skolas direktors atzīmē, ka tā ir ne tikai īpaša iespēja, bet noderīgu zināšanu nodošana: "Šādā treniņā mūsu audzēknes gūst praktisku pieredzi, kā kopumā notiek treniņa process, uzstāda augstākus mērķus uz ko tiekties un ko uzlabot savā sniegumā, lai sasniegtu labākus nākotnes rezultātus. Mūsu Liepājas Sporta spēļu skolā ir pārstāvēti četri sporta veidi - volejbols, basketbols, vieglatlētika un hokejs. Jāatzīst, ka pēdējo divu gadu laikā volejbols ir strauji attīstījies, pateicoties LSSS treneru korpusa ieguldītajam darbam.”

Šādu iespēju jauniešiem arī Latvijas izlases spēlētājs Edvarts Buivids vērtē pozitīvi: "Avo bija izdomājis piemērotu treniņu jauniešiem, visus iesaistīja. Kopumā šī ir forša ideja - iesaistīt mūs kopīgā treniņā. Domāju, ka jauniešiem [šāda veida treniņā – aut.] bija citādāk, interesantāk un viņi varēja gūt jaunas emocijas.”

Alise Možeika (LSSS audzēkne) vēl ilgi atcerēsies šo treniņu: "Man ļoti patika, bija interesanta, nebijusi pieredze, kura nav kuram katram dota, tā ir tāda īpaša iespēja piedalīties šeit, protams, bija interesanti uzspēlēt kopā ar izlases spēlētājiem, kā arī ilgi nebija spēlēts uz cieta seguma, jo visu šo laiku mēs darījām savādākas lietas, tāpēc kopumā man ļoti patika un esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja šeit piedalīties, noteikti ilgi atcerēšos šo treniņu."


Spēļu kalendārs:
4.jūnijā
Igaunija – Spānija 16.00
Latvija – Beļģija 19.40

5.jūnijā
Spānija – Latvija 15.45
Beļģija – Igaunija 19.00

6.jūnijā
Spānija – Beļģija 15.00
Igaunija – Latvija 17.30

Visas spēles būs pieejamas LTV7 kanālā.

Latvijas vīriešu volejbola izlase CEV Eiropas Zelta līgas sacensībās piedalīsies otro reizi. Pirmo reizi Latvijas valstsvienība savus spēkus parādīja 2019. gadā, kad trenera Avo Kēla vadībā izlase ierindojās otrajā vietā grupā, kas neļāva iekļūt fināla četrniekā.
Vairāk par Latvijas vīriešu volejbola izlasi šeit: http://volejbols.lv/izlases/IZLASE2019