Sestdien, 28.maijā, Grobiņā tiks aizvadīts pirmais no kopā sešiem plānotajiem 2022. gada Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāta posmiem, kas pazīstams zem nosaukuma "Bruģa bumba". Sacensību sākums pulksten 11.

Šī gada "Bruģa bumbas" čempionāts sāksies maijā un noslēgsies augustā. Čempionāta organizatori piedāvā iespēju šajos četros mēnešos, piedalīties sešos posmos dažādās norises vietās ne tikai Liepājā, bet arī Grobiņā, visiem basketbola cienītājiem. Vispirms starts tiks dots 28.maijā Grobiņā, bet pēc tam 2.posms ir gaidāms 15.jūnijā pie burgernīcas “Street Burger". Trešais “LOC" čempionāta posms norisināsies 29.jūnijā Kristapa Porziņģa basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona, un arī visi nākamie posmi notiks šajā laukumā. Tālāk 4.posms ar nosaukumu “SPB Sporta Bode" notiks 13.jūlijā, savukārt, 5.posms “t/c Kurzeme" norisināsies 27.jūlijā, kurā tiks noskaidroti visi finālisti jeb izšķirošā 6.posma dalībnieki.

Zīmīgi, ka čempionāta noslēdzošajā 6.posmā, kas norisināsies 13.augustā KP basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona, varēs piedalīties tikai četras labākās kopvērtējuma komandas katrā vecuma grupā, tādējādi kopā sapulcinot tikai pašus labākos no labākajiem. Fināla posmā norisināsies pusfināla un fināla spēles visas dienas garumā, noskaidrojot šī gada čempionus visās vecuma grupās.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad sacensības norisināsies sešās dažādās grupās. Zēniem sacensības norisināsies kā ierasts trijās vecuma grupās: U-15, U-18 un U-99. Savukārt, meitenes tiks iedalītas divās grupās: U-13 un U-99. Un protams, neiztikt arī bez labi zināmās un ierastās MIX grupas, kur cīņas vienmēr ir bijušas vienas no saistošākajām.

Tāpat vēl bez basketbola spēlēm tiks noskaidroti arī individuāli meistarīgākie spēlētāji, kuri cīnīsies par galveno balvu – 100 EUR dāvanu karti, kuru sarūpēs tirdzniecības nams "Kurzeme".

Pieteikšanās sacensībām būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms tā sākuma, līdz ar to “Grobiņas" posmam pieteikšanās notiks no pulksten 09:30 – 10:00. Dalības maksa no komandas 10 EUR, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad jauniešu vecuma grupās Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā būs bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū. Ņemot vērā stingros drošības noteikumus, dalībnieku skaits būs ierobežots, līdz ar to, pieteikšanos lūgums neatlikt uz pēdējo brīdi.

Vecuma grupas:
U-15 zēni (2007. gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-18 zēni (2004. gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-99 vīrieši (vīrieši bez vecuma ierobežojuma)
U-13 meitenes (2009.gadā dzimušās un jaunākas meitenes)
U-99 sievietes (meitenes bez vecuma ierobežojuma)
MIX grupa (komandā spēlē vismaz viena meitene)

"Bruģa bumba 2022" sacensību posmi:
1.posms, 28.maijs, pulksten 18.30 Grobiņas pilsētas posms
2.posms, 15.jūnijs pulksten 18.30 Street Burgers posms
3.posms, 29. jūnijs, pulksten 18.30 LOC posms KP laukumā
4.posms, 13.jūlijs, pulksten 18.30 SPB Sporta Bode posms KP laukumā
5.posms, 27.jūlijs, pulksten 18.30 t/c Kurzeme posms KP laukumā
6.posms, 13.augusts, pulksten 12.00 Fināla posms KP laukumā

"Bruģa bumbas" čempionātu organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūraar Liepājas pilsētas atbalstu. Kopumā vērtīgas balvas visiem laureātiem būs sarūpējuši "Porzingis Family Foundation", SIA "Sporta Bode", "Street Burgers", Sportland, tirdzniecības centrs "Kurzeme", Liepājas Olimpiskais centrs un ADS Baltics.Pirmais posms Grobiņā tiek organizēts sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi