Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien piedzīvoja avāriju Eiropas rallija čempionāta (ERČ) sestā posma – Romas rallija – ceturtajā ātrumposmā, tādējādi izstājoties no rallija.

Komanda tviterī ziņo, ka pēc avārijas auto apgāzās un autosportisti to pameta saviem spēkiem. "Ātrā līkumā izstūma auto priekšgalu, atsitāmies pret betona malu. Ātrums bija tik liels, ka mums vairs nebija kur palikt – tad jau bijām ceļa varā," raksta komanda.

Kā ziņo Latvijas sabiedrisko mediju portāls "Lsm.lv", Latvijas ekipāža no rallija ir izstājusies. Ja arī ekipāža varētu turpināt sacīkstes, par katru izlaisto ātrumposmu tā saņemtu laika sodu.

Asfalta rallijā pēc trīs ātrumposmiem Seska ekipāža ("Škoda Fabia RS") kopējā ieskaitē bija desmitā, līderim Andream Krunjolam ("Citroen C3") zaudējot 33,9 sekundes. Ceturtais bija šīs sezonas Seska konkurents WRC startējušais jaunzēlandietis Haidens Padons ("Hyundai i20 N").

Romas rallijs noslēgsies svētdien, kad autosportisti būs veikuši 13 ātrumposmus.

Pirmajā ERC sezonas posmā Portugālē Latvijas ekipāža ierindojās 12.pozīcijā, otrajā etapā Kanāriju salās ieņēma devīto vietu, Polijā un Liepājā kļuva par uzvarētāju, bet jūlija sākumā Skandināvijas ralliju noslēdza trešajā vietā.

ERC kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ir Padons ar 142 punktiem, kamēr Sesks sakrājis 108 punktus un ieņem otro vietu.

Šosezon Eiropas čempionātā plānoti astoņi posmi.