Līdz 17. decembrim uzsākta pretendentu pieteikšana Liepājas sporta laureātam par 2023. gadā izcīnītajām uzvarām un sasniegumiem sportā. Pieteikumus Liepājas sporta dzīves stūrakmenim elektroniski iesniegt var gan individuālas personas, gan sporta organizācijas, portālu informēja Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga: "Man kā vicemēram, kurš ir atbildīgs par sporta nozari pilsētā, ir patiesi svarīgi redzēt motivētus trenerus un sportistus. Ikviens sasniegums, liels vai mazs, ir personīga uzvara sportistiem un viņu komandām, ko vērts pamanīt, novērtēt un atzīmēt. Aicinu liepājniekus būt aktīviem un pieteikt Liepājas sporta laureātam 2023. gada notikumus, sportistus, trenerus un sasniegumus. Mēs esam gatavi tos izcelt un sumināt pilsētas vārdā."

Sporta laureāta mērķis ir novērtēt sportistu iepriekšējā gada sasniegumus, stimulēt sportistu rezultātu izaugsmi, sacensību kvalitāti un informēt sabiedrību par Liepājas sportistu triumfiem.

Pieteikt iespējams individuālas personas, sporta komandas un klubus, kas šogad sasnieguši izcilus un augstus sportiskos rezultātus, veicinājuši sporta attīstību Liepājā, popularizējuši Liepājas un Latvijas vārdu pasaulē, kā arī atbilst kādai no noteiktajiem nomināciju kritērijiem.

Liepājas sporta laureāts kopumā paredz desmit apbalvojumus dažādās kategorijās, tai skaitā "Gada sporta notikums", "Gada sporta klubs", "Gada sporta komanda", "Gada sporta treneris", "Gada sporta seniors", "Gada sporta seniore", "Gada jaunais sportists", "Gada jaunā sportiste", "Gada sportists" un "Mūža ieguldījums sportā".

Pieteikumu anketas un papildus informācija par Sporta laureāta nominācijām, laureātu pieteikšanas un noteikšanas kārtību, vērtēšanas komisijas kompetenci pieejama Liepājas valstspilsētas mājaslapas liepaja.lv sadaļas "Sports" apakšsadaļā "Sporta laureāts".

Uzziņai:
Liepājas sporta laureāts kā kvalitātes un izcilības vērtība apzīmogo Liepāju jau vairāk kā 60 gadus. Šī pašvaldības – Sporta pārvaldes veidotā tradīcija ir kļuvusi par neatsveramu sporta notikumu, kas ik gadu kopā pulcē Liepājas sporta pasaules elites pārstāvjus.