FIA Eiropas rallija čempionāta (FIAERC) kalendārā septīto reizi iekļauts arī "Rally Liepāja". 2019. gadā ralliju sagaida pārmaiņas – "Rally Liepāja" notiks pavasarī, no 24. līdz 26. maijam.

1953.gadā dibinātā čempionāta jaunā sezona sāksies 21.–23. martā Portugāles Azoru salās, tad 2.–4. maijā sekos posms Spānijai piederošajās Kanāriju salās. Pēc diviem "salu" posmiem FIAERC atgriezīsies Eiropas kontinentālajā daļā, 24.–26. maijā notiekot Rally Liepāja. Vizītei Latvijā sekos sacensības arī Polijā, Itālijā, Čehijā un Kiprā. Salīdzinot ar šo sezonu, ekipāžām vairs nebūs jādodas uz Grieķijas "Rally Acropolis". Tikmēr autosportistiem jauni izaicinājumi sagaidāmi pašā sezonas izskaņā Ungārijā, kur 1.–3. novembrī notiks "Rally Hungary" – rallijs, kas "Eurosport Events" vadītajā FIAERC iekļauts pirmo reizi.

"Teikšu kā ir, beidzot tas ir noticis! Jau no pirmās dienas, kad uzsākām sarunas par dalību Eiropas čempionātā, klusībā cerējām, ka kādu dienu "Rally Liepāja" notiks vasaras sezonā – laikā, kad mūsu izmantotie ceļu posmi dalībniekiem sagādā vissarežģītākos izaicinājumus un visgrūtākos pārbaudījumus. Prieks, ka nākamgad uzņemsim arī FIAERC Junioru čempionāta dalībniekus, kas parūpēsies, lai Liepājā ierastos ne vien pieredzējušie rallija piloti, bet arī jaunie un talantīgie, par kuriem dzirdēsim runas jau pavisam tuvā nākotnē. Lai gan ar laika apstākļiem nekad neko nevar zināt, domāju, ka pēc ziemā pieredzētā sala un rudens lietavām, arī mūsu skatītāji krietni priecāsies uzzinot, ka sacensības nu notiks gada siltajā laikā.

Raugoties no sacensību sarīkošanas viedokļa, rallija norise pavasarī ļaus ieviest vairākus līdz šim tehniski neiespējamus jaunums. Ceru, ka izdosies ieplānotais, un "Rally Liepāja" nākamgad spēs pārsteigt – lai klātesošo personu un miljonos mērāmo TV skatītāju atmiņās paliktu kā krāšņs un neaizmirstamiem iespaidiem piepildīts rallijs!

Šobrīd 2019. gads ir pēdējais līguma gads ar "Eurosport Events" par Eiropas čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tāpēc savu darbu darīsim tā, lai no savas puses būtu izdarījuši maksimumu, un lai arī turpmāk mūsu partneri mums uzticētu sarīkot starptautiski tik nozīmīgu autosporta pasākumu!" tā "RA Events" un "Rally Liepāja" direktors Raimonds Strokšs.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms "Rally Liepāja" iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja.